بازاریابی کافی شاپ ؛ نحوه برخورد با مشتری

0

اگر گام های راه اندازی کافی شاپ به درستی طی شوند در ادامه مسیر مشکلاتی چون بی رونقی گریبانگیر مدیران این نوع کسب و کارها نخواهند شد. بازاریابی کافی شاپ یا فست فود امری است که پیش از افتتاح و پس از آن همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

آداب برخورد با مشتری نیز همانند مهمانداری بسیار مهم است. بهتر است تحت هر شرایط مناسب ترین رفتار را با مشتری داشته باشید تا رونق در کافی شاپتان را شاهد باشید.

چند نکته برای جذب مشتری بیشتر در کافی شاپ

ــ برخورد اول خوشامد گویی به مشتریان کافی شاپ به گونه ای باید باشد تا کاملا احساس صمیمت و راحتی و اطمینان را نسبت به حضورشان در کافه شما احساس کنند.

ــ در زمان سفارش بر اساس سن مشتری و یا جنسیت وی اقدام به پیشنهاد با لحنی مناسب به مشتری نمایید. مثلا در صورت حضور خانمی باردار در کافی شاپ خود که تمایل به خوردن قهوه دارند پیشنهاد استفاده از قهوه بدون کافئین را دهید.

ــ پس از دریافت سفارشات سعی کنید به نوبت ورود مشتریان سفارشات را ارائه دهید تا از به وجود امدن دلخوری از سوی دیگر مشتریان در کافه جلوگیری شود.

ــ استفاده از مواد اولیه تازه و با کیفیت یکی از اساسی ترین نکات جذب مشتری می باشد.

ــ تلاش کنید تا سفارش هر شخص را در مقابل همان شخص سفارش دهنده قرار دهید به طور مثال اگر دو نفر مشتری یک قهوه و گلاسه سفارش دادند. قهوه را در مقابل همان شخص سفارش دهنده قهوه و گلاسه را هم در مقابل سفارش دهنده قراردهید.

بازاریابی کافی شاپ

بازاریابی کافی شاپ

ــ سعی کنید محیط کافی شاپ همیشه بوی مطبوع و ملایمی دهد.

ــ نور به اندازه کافی و مناسب در محیط باشد.

ــ موزیک در کافه یکی از مهمترین نکاتیست که در بازاریابی کافی شاپ اهمیت دارد، صدا موزیک به گونه باشد تا گوش مشتریان را آزار ندهد و یا از آهنگ هایی که با محیط شما خوانایی دارند استفاده کنید.

ــ حدالامکان صورت حساب مشتریان را بر سر میز آنان ببرد و در صورت استفاده از دستگاه پوز، از دستگاه های بیسیم استفاده نمایید.

ــ حتما مشتریان را تا درب کافه یاری کنید و درب کافی شاپ را بریشان باز کنید، این کار به مشتریان این حس را می دهد که شما به عنوان یک کافه خوب برای آنان ارزش و احترام قائل هستید پس در انتخاب بعدی قطعا کافه شما جزو اولین ها در ذهن مشتریان خواهد بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند