بهترین روش های بازاریابی موثر در دنیای فریلنسینگ

0

بازاریابی برای دریافت پروژه های برونسپاری شده در دورکاری و در دنیای فریلنسرها به مانند اکسیژن بوده و کاملا حیاتی است.

بدون بازاریابی مناسب و ارتقاء سطح حرفه ای، تخصصی که فریلنسر دارد، بی فایده و بی ثمر خواهد ماند.

فریلنسرها نوع خاصی از تبلیغات را باید در برنامه ی بازاریابی خود قرار دهند که به سرعت تاثیر گذار باشد.

تبلیغات دهان به دهان

یکی از بهترین تبلیغاتی که فریلنسرها بدون پرداخت هزینه ای می توانند انجام دهند، تبلیغات دهان به دهان می باشد. شما به عنوان یک دورکار کافی ست که در هر محفل و مجلسی که شرکت می کنید، تخصص خود را معرفی کرده و اجازه دهید تا اطرافیان از خدماتی که ارائه می دهید آگاهی پیدا کنند.

بازاریابی آزاد با به کار گیری روش دهان به دهان می تواند فوق العاده پایدار بوده و بیش از آن چه فکرش را می کنید، تاثیر خود را می گذارد و مشتری هایی که به دست می آورید، مشتری های دیگری را با خود خواهند آورد . و همین طور روال به دست آوردن مشتری در لوپی خواهد افتاد که می تواند همیشه پرکارتان سازد.

بدون شک بازاریابی یک مفهوم بسیار سخت به نظر می آید، اما برای هر مدل از کسب و کاری و به ویژه کسب و کار آزاد این شرط موفقیت است. به عنوان یک فریلنسر بسیار ضروری ست که تخصص خود را بازاریابی کنید، و گرنه تا همیشه مسکون خواهد ماند.

در اینجا چندین راهنمایی و تاکتیک برای موفقیت کسب و کار آزاد و به دست آوردن مشتریان و پروژه های برونسپاری ارائه شده است. این تاکتیک ها برای تازه واردان و همین طور فریلنسرهایی که به دنبال به دست آوردن پروژه هستند، به خوبی جواب خواهد داد. کافی ست آن ها را امتحان کنید.

بازار هدف خود را درک کنید

چه چیزی را ارائه می کنید و بازار هدف آن را چه کسانی و گروهی تشکیل می دهند؟ اول باید این ها را برای خود روشن سازید. توصیه می شود که در خصوص جمعیت مقابل خود به خوبی مطالعه کنید. پرسش های کلیدی وجود دارد که لازم است به آن ها در خصوص مشتریان بازار هدف خود پاسخ دهید. شاید لازم باشد چند نظرسنجی داشته و به کسب اطلاعات لازم بپردازید.
رفتارها، خواسته ها و نیازهای آن ها چیست؟ شما می توانید با توجه به تخصص خود به چه صنایعی ورود داشته باشید و در کدام صنایع جای خالی برای دریافت خدمات شما وجود دارد؟ با دانستن ریتم بازار هدف می توانید فرمول بندی استراتژی بازاریابی تان را هدفمندتر و موفق تر پیاده سازی کنید.

 

بهترین روش های بازاریابی موثر در دنیای فریلنسینگ

بهترین روش های بازاریابی موثر در دنیای فریلنسینگ

بهینه سازی و حرفه ای سازی

استخدام دورکاری در مسیر حرفه ای بودن است. به این معنی که اگر می خواهید یک کارفرما پروژه ی برونسپاری شده ی خود را به شما بسپارد، می باید کاملا حرفه ای باشید.

کارفرماها غالبا به راحتی به فریلنسرها اعتماد نمی کنند و همیشه به دنبال بهترین ها هستند. به همین دلیل شما باید کاملا حرفه ای باشید. شما نیاز به درک درستی در مورد استفاده از فرآیندهای پیشرفته ابزار و تکنولوژی مدرن در حوزه ی حرفه ای خود دارید.

بهتر است یک وب سایت مخصوص به خود داشته باشید و نمونه کارهایتان را در این وب سایت قرار دهید تا کارفرمایان بتوانند سبک کاری شما و سطح حرفه ای بودن آن را بسنجند.

با وبلاگ نویسی می بینید که مشتریان بالقوه ای پیدا خواهید کرد که به وقت خود بالفعل می شوند. شما با ادامه ی فعالیت در وب سایت خود و معرفی سطح حرفه ای که ارائه می دهید، به واقع به یک برند کاری تبدیل خواهید شد و مشتریان به شما و تخصصی که با دورکاری انجام می دهید اعتماد خواهند کرد.

ثبت نام در وب سایت های دورکاری

در حال حاضر وب سایت های دورکاری زیادی وجود دارند. شما می توانید آن ها را غربال کرده و در معتبرترین وب سایت های دورکاری ثبت نام نمایید. توجه داشته باشید که در دنیای فعلی بسیاری از کارفرماها برای برونسپاری پروژه های خود به سراغ وب سایت های دورکاری می روند.

طبیعتا سطح اعتماد دو جانبه در این وب سایت ها بالاتر بوده و کارفرماهای زیادی از این طریق پروژه های خود را به پایان می رسانند.

 

بهترین روش های بازاریابی موثر در دنیای فریلنسینگ

بهترین روش های بازاریابی موثر در دنیای فریلنسینگ

حضور خود را در رسانه های اجتماعی بالا ببرید

اگر می خواهید در میان دیگر فرینلسرها حرفی برای گفتن داشته باشید، حتما لازم است که حضور پررنگ و فعالی در شبکه های اجتماعی از خود نشان داده و سعی کنید تخصص خود را به همراه حضورتان به مخاطب ها معرفی کنید.

به خاطر داشته باشید شبکه های اجتماعی در دنیای امروز ارزان ترین و راحت ترین راه بازاریابی و تبلیغات گسترده است که مرز و سرزمین نیز نشناخته و بدون هیچ هزینه ای می توانید تبلیغات حتی بین المللی انجام دهید.

حتما تا به حال داستان موفقیت های کاری که از شبکه های اجتماعی شروع شده و به ثروت های بزرگ تبدیل شده اند را شنیده اید. رسانه های اجتماعی پتانسیل های بی پایانی دارند. آن ها برای کسب و کار شما ترافیک ایجاد کرده و می توانند از کار شما برند بسازند.

با حضور پیدا کردن در شبکه های اجتماعی، حفظ حساب کاربری خود و پست های مکرر روزانه و نیز تعاملات با مخاطبان خود، می توانید خروجی باورنکردنی به دست بیاورید.

وبلاگ نویسی میهمان

شما می توانید با میهمان نویسی وبلاگ و نوشتن برای وبلاگ ها و وب سایت هایی که در رشته ی تخصصی تان هستند، مخاطبان زیادی برای خود دست و پا کنید. در واقع در این روش از تریبون دیگران برای تبلیغ حرفه ی خود به عنوان یک فریلنسر بهره خواهید جست.

هرگز نه نگویید

دنیای دیجیتال پر از فرصت هاست. به عنوان یک فریلنسر تازه کار نباید به هیچ پروژه ای نه بگویید. به طور مثال شما این پروژه را قبول نمی کنید چون چندان بزرگ نیست و یا هزینه ی آن وسوسه انگیز به نظر نمی رسد. اما به یاد داشته باشید که هر پروژه می تواند پروژه های متعدد دیگری با خود به همراه بیاورد. پس با “نه” گفتن به یک پروژه در واقع به پروژه های بسیاری نه می گویید.
همین طور ممکن است این مشتری به یک مشتری منظم و دائمی تبدیل شود که با نه گفتن به او، به طور کلی از دستش خواهید داد.

این پروژه را با هزینه ای که چندان راضی کننده نیست با کیفیت عالی به پایان برسانید! در همکاری های بعدی با این کارفرما می توانید دستمزد خود را بالاتر طلب کنید؛ زیرا اکنون یک کارنامه درخشان از خود نشان داده اید.

با دیگر فریلنسرها تیم بسازید

شما می توانید با فریلنسرهای دیگر که در شاخه ی تخصصی تان فعالیت می کنند و یا حرفه ی آن ها به نوعی تکمیل کننده ی کاری ست که شما انجام می دهید، تیم تشکیل دهید.

به طور مثال شما ممکن است به عنوان کارشناس تولید محتوا در حال فعالیت باشید و دیگری کارشناس طراحی سایت باشد.

تشکیل یک تیم فریلنسینگ میان شما و این کارشناس طراحی سایت برای مشتری ها فوق العاده جذاب خواهند بود و حتی می توانید یک کارشناس سئو نیز به جمع خود اضافه نمایید. می توانید پروژه های مشترکی را دریافت کرده و از A تا Z ماجرا را در دست بگیرید.

اشتراک:

نظرات بسته اند