بارش های تازه در نیمه ی شمالی کشور

0

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری ایسنا، منصور رحمانیان، مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: پیش بینی های هواشناسی حاکی از ورود تدریجی سامانه ی بارشی از اوایل وقت دوشنبه 23 بهمن تا ظهر چهارشنبه 25 بهمن به مناطق وسیعی از کشور است که منطقه ی البرز مرکزی را نیز با شدت تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

موج بارشی جدید در نیمه ی شمالی کشور

موج بارشی جدید در نیمه ی شمالی کشور

وی ادامه داد: این سامانه در البرز موجب رخداد رعد و برق و وزش باد گاهی شدید  و بارش‌های شدید و رگباری باران و برف خواهد شد که در ساعاتی از روز منجر به سیلاب و آب گرفتگی معابر شهری خواهد شد و نیز در ساعاتی به دلیل افت دما بارش متناوب برف به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های منتهی به کوهستان علی الخصوص جاده چالوس مورد انتظار است.

رحمانیان خاطر نشان ساخت: این سامانه عصر سه شنبه(24 بهمن) و صبح چهارشنبه(25 بهمن) تقویت شده و اوج بارش‌ها مربوط به این بازه زمانی است.

مدیرکل هواشناسی استان البرز خبر از ورود یک موج بارشی قوی تر نسبت به موج اولیه داده و اظهار داشت: سامانه بارشی بعدی که قوی‌تر از مورد اخیر است بعد از 3 روز مجدداً از جمعه عصر(27 بهمن) تا غروب یکشنبه(30 بهمن) در استان فعال شده و موجب بارش برف و باران شدید خواهد شد که به دلیل ناپایداری الگوها متعاقباً اطلاع رسانی مناسب خواهد شد .

وی عنوان ساخت: بنابراین به همشهریان و مسافرینی که قصد تردد از راه‌های مواصلاتی استان به ویژه جاده‌های کوهستانی را دارند درخواست می‌شود ضمن تنظیم و چکاب خودرو تجهیزات لازم جهت سفر مانند زنجیر چرخ، لباس گرم و لوازم گرمایشی، مواد غذایی کافی به همراه داشته باشند .

رحمانیان در نهایت گفت: در صورت امکان کوهنوردان و گردشگران با تغییر زمانی ، برنامه سفر خود را به اواسط   هفته بعد موکول نمایند.

منبع: ایسنا

اشتراک:

نظرات بسته اند