تکنولوژی بلاک چین با استانداردهای ایزو پیشرفته تر می شود

0

فناوری بلاک چین وعده ی بسیار بزرگی برای تحقق بخشیدن به معاملات مالی است. شرکت های ایزو با وارد شدن به مبحث بلاک چین ضریب اطمینان اثربخشی آن در معاملات مالی خصوصی، دولتی، بخش سلامت و تمامی زمینه های کسب و کار بهبود می بخشند. یک کمیته فنی جدید ISO وعده داده است تا آن را به سطح بعدی برساند و اکنون زمینه های کار استاندارد سازی آینده را تعیین کرده است.

جلسه افتتاحیه ISO TC 307 Blockchain و تکنولوژی های الکترونیک توزیع الکترونیکی که اخیرا در سیدنی استرالیا برگزار شد، متخصصین بین المللی از بیش از 30 کشور را برای تنظیم دوره آینده استانداردسازی در این منطقه، در خود جای داد. پنج گروه تحقیق کلیدی برای توسعه استاندارد ایزو حضور داشتند: معماری مرجع ، طبقه بندی و هستی شناسی، موارد استفاده، امنیت و حفظ حریم خصوصی، هویت و قراردادهای هوشمند.

بلاک چین یک مبنای مشترک و غیر قابل تغییر است که می تواند معاملات را در صنایع مختلف ثبت کند، و بنابراین شفافیت و کاهش هزینه های معامله را افزایش دهد. این یک پلت فرم دیجیتال است که معاملات را به شیوه ای شفاف و ایمن ثبت و تایید می کند، همین طور از بین بردن نیاز به واسطه و افزایش اعتماد از طریق ماهیت بسیار شفاف آن است.

ایزو در بلاک چین
ایزو در بلاک چین

گریگ دان، رئیس ISO / TC 307 می گوید: فناوری بلاک چین می تواند پیام های بزرگی در کسب و کار و دولت داشته باشد.

وی ادامه می دهد: فناوری های بلاک چین ابزار دست یابی به اعتماد و امنیت در هنگام مبادلات هستند. این ابزار بدون نیاز به نظارت شخص ثالث مورد اعتماد، می توانند بلاک های موثر برای طرح های دیگری مانند جلوگیری از فساد و تقلب باشند.

نقش شرکت های ایزو در پیشبرد اهداف فناوری بلاک چین

استاندارد سازی آینده در این منطقه می تواند توسعه این فن آوری ها را به گام بعدی با ارائه راه کارهای توافق شده در سطح بین المللی، تحریک افزایش قابلیت همکاری، پذیرش سریع تر و نوآوری در استفاده و کاربرد آنها” افزایش دهد.

به نظر می رسد که ایفای نقش شرکت های ایزو در زمینه ی فناوری بلاک چین، موجب نظم دهی بیشتر به این تکنولوژی شود و بتوانیم در آینده تاثیرات مثبت تری از آن دریافت کنیم.
در حال حاضر بلاک چین توانسته در حوزه های متنوعی حضور پیدا کرده و متخصصان ارشد تمرکز بیشتری

روی آن دارند. دنیای رو به رشد فعلی، این تکنولوژی را پذیرا بوده و با توجه به رویارویی آن با جوامع، لزوم ایفای نقش ایزو را باید بپذیریم.

اشتراک:

نظرات بسته اند