اگر این شرایط را دارید فریلنسر موفق خواهید شد!

3

امروزه استخدام ها از دائمی به استخدام فریلنسر تغییر شکل داده اند. شاید شما هم خواسته باشید تا شغل فعلی را رها کنید و فریلنسر شوید.

فریلنسر شدن چندان کار راحتی نیست و درصد کسانی که در فریلنسینگ موفق میشوند، چندان زیاد نیست. به هر حال اگر همچنان پافشاری میکنید که فریلنسر شوید بهتر است مطالب زیر را بخوانید و خودتان را ارزیابی کنید که در این کار موفق خواهید شد یا نه؟

داشتن یک مهارت خاص
اگر شما یک فردی هستید که از مهارت خاصی برخوردارید. که کمتر کسی به دنبال آن رفته، احتمال این که یک فریلنسر موفق شوید زیاد خواهد بود. توجه داشته باشیم که مثلاً در دنیای کسب وکاری همچون آی تی، همواره تقاضا برای دولوپرها -به خصوص در حوزهٔ تکنولوژی های جدید- زیاد است. شاید یافتن کسی که به دنبال این مهارت خاص شما باشد کمی دشوار به نظر برسد، اما اگر چنین فردی پیدا شود، اصطلاحاً نان شما در روغن خواهد بود!

فریلنسر موفق

فریلنسر موفق

سخت کوشی
در بسیاری از شرکت ها، ۲۰٪ از پرسنل چیزی در حدود ۸۰٪ کارها را انجام می دهند. اگر شما جزو آن گروه ۲۰ درصدی هستید، شکی به خود راه ندهید که اگر فریلنسر شوید موفق خواهید شد اما همواره به یاد داشته باشید که می بایست سخت کوشی را سرلوحهٔ کار خود قرار دهید (برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقالهٔ قانون ۸۰/۲۰ (اصل پارِتو) چیست؟ مراجعه نمایید).

رئیس خود بودن
بسیاری از افراد همواره رؤیای راه اندازی کسب وکار شخصی را در سر می پرورانند اما تعداد معدودی از ایشان هستند که دست به چنین کاری می زنند. استدلال اصلی ایشان هم از لانچ کسب وکار شخصی خود یا فریلنسر شدن این است که دوست دارند رئیس خود باشند. فریلنسری به نوعی برای این دست افراد مناسب است چرا که ایشان تحمل دستور شنیدن از مافوق خود را ندارند.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. سخت کوشی از همش به نظرم مهم تره . ادم تو خونه سختشه برنامشو تنظیم کنه

  2. برای این که یک نفر بتونه فریلنسر موفقی بشه باید خیلی اعتماد به نفس داشته باشه و بتونه تحت شرایط سخت کار کنه