اپلیکیشن های ورزشی برتر اندرویدی که به تناسب اندام کاربران خود کمک می کنند

1

این واقعیتی انکار ناپذیر است که ماهیت گوشی های موبایل و تبلت و… کاربران این وسایل ارتباطی را وادار به یکجا نشستن و سکون می کند. اما برخی برنامه نویسان حرفه ای موبایل اندروید برای کمک به تحرک و رسیدن به تناسب اندام و حفظ آن توسط کاربران خود، برخی اپلیکیشن های موبایلی ورزشی را طراحی و نوشته اند که به تحرک افراد کمک کرده و به نوعی یک مربی ورزشی هستند.
در این جا به برترین اپلیکیشن های اندروید ورزشی اشاره ای می کنیم. اگر پیش از این شناختی روی این برنامه های اندرویدی نداشته اید، شاید امروز وقت آن رسیده که از پست گذاشتن در اینستاگرام دست برداشته و کمی با این اپ های ورزشی و تناسب اندام که روزانه توسط کاربران متعددی مورد استفاده قرار می گیرد، سرگرم شوید.

اپلیکیشن C25K Couch to 5K

این اپلیکیشن برای دویدن کاربر خود طراحی شده و شما را تا دویدن به اندازه ی 5 کیلومتر همراهی می کند. البته این تمام ماجرا نیست، بلکه شما می توانید تنظیمات برنامه را طوری قرار دهید که به جای 5 کیلومتر هدف را به 10 کیلومتری و یا بیشتر برساند. به علاوه این برنامه قادر به دریافت موزیک هایی ست که در زمان دویدن برای شما پخش کرده و انرژی تان برای طی مسیر را افزایش دهد.
اپلیکیشن C25K Couch to 5K به قیمت 1.60 دلار به فروش رسیده و برای دانلود نسخه ی اصلی آن می باید این مبلغ را پرداخت نمایید.

اپلیکیشن ورزشی c25k couch to 5k

اپلیکیشن ورزشی c25k couch to 5k

اپلیکیشن Calorie Counter

یکی دیگر از اپلیکیشن هایی که به تناسب اندام شما فکر کرده و به آن می پردازد، برنامه ی اندرویدی Calorie Counter می باشد. این اپ به رژیم غذایی شما توجه داشته و با بانک اطلاعاتی وسیع و غنی که در خود جای داده، می توانید هر غذایی را که قرار است بخورید در آن وارد کرده و به اپ اجازه دهید تا میزان کالری آن را محاسبه کرده و به شما اعلام کند که آیا اجازه ی خوردن این غذا با توجه به قد و وزن خود را دارید یا خیر؟
در واقع شما پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن می باید قد و وزن و مشخصات خود را در آن وارد کرده و روزانه هر چیزی را که می خورید به اپلیکیشن اعلام نمایید. این برنامه مانند یک ناظر دقیق مراقب چیزی که می خورید هست.

اپلیکیشن calorie counter

اپلیکیشن calorie counter

اپلیکیشن Challenges by Nexercise

این اپلیکیشن اندروید به کاربران خود کمک می کند که کاهش وزن را به تجربه ای لذت بخش تبدیل کرده و تمرینات ورزشی را به یک چالش مسابقه ای برای کسب امتیاز بدل می سازد.
در این برنامه به کاربران بابت تمرینات ورزشی امتیاز داده شده و شما در یک رقابت بزرگ شرکت داده می شوید. حضور پیدا کردن در این رقابت خود به خود به کاربران این انگیزه را می دهد تا روزانه تمرینات ورزشی بیشتری را انجام داده و در مسیری لذت بخش به کاهش وزن ایده آل خود برسند.

challenges by nexercise

challenges by nexercise

اپلیکیشن Endomondo

اپلیکیشن Endomondo یک محیط اندروید است که در آن می توانید صحبت های انرژی بخش خود برای ورزش و تناسب اندام را ضبط کرده و با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته و یا فایل های دیگر اعضا را بشنوید. این برنامه برای قرار ورزش های دسته جمعی بدون این که واقعا به صورت فیزیکی کنار یکدیگر قرار بگیرید، عالی بوده و به نوعی انگیزه بخشی برای ادامه ی راه تمرینات ورزشی و کاهش وزن می باشد.

اپلیکیشن endomondo

اپلیکیشن endomondo

اپلیکیشن FitNotes Gym Workout Log

این اپلیکیشن در واقع یک باشگاه ورزشی در خانه ی شماست. در این برنامه ی اندرویدی انواع و اقسام تمرینات ورزشی تناسب اندام طراحی شده و آموزش داده می شوند. شما با وارد کردن قد و وزن خود و ترسیم اندامی که مایل به رسیدن به آن هستید، از این برنامه ی موبایلی برنامه ی ورزش های روزانه ی خود را دریافت کرده و با انجام دادن آن ها و گزارش روزانه به برنامه در مسیر کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام دلخواهتان قرار می گیرید.

fitnotes gym workout log

fitnotes gym workout log

اپلیکیشن Google Fit

این اپلیکیشن اگر چه در قیاس با دیگر برنامه های اندرویدی ورزشی چندان قوی نبوده و آن قدرها کاربران خود را درگیر نمی کند. اما انعطاف پذیری بالا و کارایی زیاد این اپلیکیشن، آن را به یکی از اپ های محبوب در زمینه ی ورزشی بدل ساخته و معمولا کاربران پلت فرم اندروید که به دنبال استفاده از اپلیکیشن های تناسب اندام هستند، از برنامه ی Google Fit در کنار دیگر برنامه های کاهش وزن و تناسب اندام استفاده می کنند.

google fit

google fit

اپلیکیشن Ingress

اپلیکیشن اندرویدی Ingress به جز این که تنها یک برنامه ی ورزشی باشد، در واقع یک بازی سرگرم کننده و پر از حرکات ورزشی ست. در حقیقت شما در محیط این اپلیکیشن برای جلو رفتن در مرحله ها مجبور به انجام حرکت های ورزشی از جمله دویدن، پیاده روی های طولانی، دوچرخه سواری و… می شوید. البته این تمام چیزی نیست که در این بازی انتظار شما را می کشد، اما در تمام مراحل بازی ناچار به انجام حرکاتی هستید که به نوعی به تناسب اندام شما کمک کرده و سوخت و ساز بندتان را بالا می برد. چه چیزی می تواند بهتر از این باشد؟

ingress

ingress

اپلیکیشن JEFIT Workout Exercise Trainer

این برنامه که به صورت رایگان برای دانلود قرار داده شده است، در نقش یک مربی ورزشی پدیدار شده و چیزی بیش از 1300 حرکت ورزشی و نرمشی را به کاربران خود در قالب انیمیشن های جذاب آموزش می دهد.
همین طور این برنامه نیز آمار پیشرفت شما را دریافت کرده و بهترین حرکات ورزشی برای رسیدن به تناسب اندام دلخواهتان را به صورت روزانه به شما پیشنهاد می کند.

jefit workout exercise trainer

jefit workout exercise trainer

اگر تا به حال از دنیای اپلیکیشن های اندروید تنها در حالت نشسته و سکون استفاده کرده و بدتر به افزایش وزن خود دامن زده اید، شاید اکنون وقت آن رسیده که به سراغ یکی از این اپلیکیشن های ورزشی رفته و با دانلود و نصب آن روی موبایل یا تبلت خود به کاهش وزنتان کمک کرده و کمی از آسیب هایی که دنیای ارتباطات به سلامت جسمی افراد وارد می کند، به این روش بکاهید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. کاش یه چیز کشف می کردن ظرف 5 دقیقه خوش انداممون می کردن، این چه وضعشه بابا. همش باید ورزش کنیم. 😀