اهمیت و روش های دفع زباله در آشپزخانه

0

با کمک چند صندلی پیشخوان خوب و کانتر می توانید میز غذا خوری زیبای خود را در آشپزخانه داشته باشید و با میز و صندلی های جاگیر که کلی از فضا را اشغال کرده اند خداحافظی کنید. همچنین تهیه سطل زباله مناسب و تعیین محل قرارگیری آن در افزایش فضا و بهینه تر شدن کارکرد آشپزخانه بسیار موثر است.

آشپزخانه یکی از پر جزییات ترین بخش های خانه است که لوازم و وسایل مختلفی در خود دارد. که باید برای تک تک این لوازم، فضای مناسب را در نظر بگیرید تا بتوانید آشپزخانه ای مرتب داشته باشید.

همانطور که میدانید در آشپزخانه انواع زباله های تر و خشک جریان دارند. شاید بتوان گفت که آشپزخانه مهمترین فضا در خانه به حساب می آید که بیشترین دور ریختنی را تولید می کند؛ بنابراین سطل زباله باید بزرگ باشد و برای زباله و دور ریزهای گوناگون طبقه بندی شوند. اگر فضای مناسبی دارید می توانید یک کابینت را به همین موضوع اختصاص داده و سطل زباله خانگی را درون آن پنهان کنید. این کار باعث می شود سطح زمین خلوت و تمیزتر مانده و سطل زباله آشپزخانه از دید دور باشند.

در ظاهر بسیاری از آشپزخانه ها این امکان وجود دارد که با تقسیم بندی سطل های زباله آنها را از نظر دور ریزهای گوناگون تفکیک کرد تا برای بازیافت مجدد راحت تر باشند.

دفع زباله در آشپزخانه

دفع زباله در آشپزخانه

با تفکیک زباله به راحتی غذاهای هدر رفته را به قسمت های کوچکتر تقسیم می کنید تا به سادگی شسته شوند. این کار علاوه بر اینکه با محیط زیست سازگاری دارد از ترکیب زباله هایی که درون سطل زباله خانگی ایجاد می شوند هم جلوگیری می کند. همچنین با توجه به شکل مفید و کارآمد خود خصوصا در آشپزخانه های کوچک کاربرد خوبی دارند.

فضای مناسبی برای قرار دادن سطل زباله خانگی انتخاب کنید. قرار دادن سطل زباله مخصوص دور ریز و زباله های غذایی، در کنار میز کار آشپزخانه و یا سینک بهترین گزینه به حساب می آید.

با در نظر داشتن دکوراسیون آشپزخانه، سطل زباله خانگی را در محلی قرار دهید که به شما اطمینان خاطر دهد جلوی راه را نمی گیرد. اگرفضای کافی هم دارید، چند سطل زباله تهیه کنید تا بتوانید دور ریز غذا یا همان زباله تر را از مواد بازیافتی و زباله خشک تفکیک نمایید. قرار دادن برچسب بر روی این سطل زباله و یا هماهنگ کردن رنگ های آنها می تواند برای جداسازی و تفکیک زباله ها بسیار تاثیر گذار باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند