اهمیت سیستم حقوق و پاداش چیست؟

0

بعد از آنکه افراد را به استخدام شرکت خود در آوردید، لازم است که به طور ویژه ای، در سیستم مدیریت حقوق و پاداش خود تجدید نظر کنید. با ما باشید تا در ادامه مطلب به بررسی نکات مهمی در ارتباط با سیستم حقوق و پاداش بپردازیم.

سیستم پاداش چیست؟

پاداش چیزی است فرد برای جبران زحمات خود دریافت می کند. پاداش در ازای زحمات، وقت و نیرویی که فرد در سازمان میگذراند تا سازمان به اهداف خود برسد، به او داده می شود. افراد با خلاقیت های خود و به کارگیری روش های مختلفی سعی می کنند که سازمان در راستای اهداف خود قدم بردارد و روز به روز به آن چه که می خواهد نزدیک شود.

فرد در ازای انجام کارهایی که انجام می دهد، حقوق دریافت می کند اما در سطوح بالاتر از استاندارد کاری و مواردی بیشتر از وظایف، پاداش به افراد تعلق میگیرد. این پاداش متناسب با کار افراد در سازمان به آن ها تعلق می گیرد.

اهمیت سیستم حقوق و پاداش چیست؟

اهمیت سیستم حقوق و پاداش چیست؟

 

انواع پاداش چیست؟

پاداش بر دو نوع است: پاداش درونی و پاداش بیرونی. از پاداش های درونی می توان به احساسی که بعد از به انجام رساندن کار به کارکنان دست می دهد، اسحسا درونی لیاقت و شایستگی افراد، احساس داشتن آزادی عمل و استقلال در کار، احساس رضایت و آرامش داشتن در محیط کار، احساس مفید و با ارزش بودن در کار نام برد. از پاداش های بیرونی می توان به حقوق و دستمزد بیشتر، بالارفتن مقام و رتبه در کار، مورد ستایش قرار گرفت و تشویق، ایجاد محیط بهتر کاری، دریافت مزایای بیشتر نام برد.

پاداش های درونی به دلیل انگیزه های درونی و فعالیت های فرد در خود او وجود دارد. پاداش های درونی ارتباط مستقیمی با رضایت درونی فرد دارد و هرچه این رضایت بیتش باشد، انگیزه های او نیز بیشتر خواهد شد. به همین دلیل است که گفته می شود طراحی مشاغل باید به گونه ای صورت گیرد و افراد در جایگاه هایی قرار گیرند که بتوانند به راحتی به پاداش های درونی دست یابند.

در مقابل پاداش های بیرونی وجود دارند که منشا آن چیزی خارج از فرد است. این نوع پاداش ها، ریشه در شغل ندارد و در واقع ابزاری است که در دستان مسئولان قرار دارد و می توانند به وسیله آن، انگیزه افراد را بیشتر کنند. رایج ترین این نوع از پاداش ها، پاداش های نقدی است، مثلا حقوق بیشتر، انعام، کوپن ها و … .
پاداش وسیله ای است که سازمان با کمک آن از افرادی که درون شرکت کار می کنند، تشکر و سپاسگزاری می کند. با این قدرشناسی افراد میل و شوق بیشتری برای کار کردن و ماندن در سیستم خواهند داشت. به این صورت انگیزه ها بیشتر می شود و سرعت عمل برای کار کردن افزایش خواهد یافت.

حتما بخوانید: دلایل از بین رفتن انگیزه های کارکنان چیست؟ 

 

به همین دلیل است که لزوم سیستم درست و مدیریت پرداخت حقوق و پاداش در سازمان ها بسیار مهم است تا بتوان در افراد انگیزه های صحیح ایجاد کرد. لازم به ذکر است که انگیزه در کارکنان بسیار مهم است و می تواند او را ناخواسته به انجام فعالیت های بیشتر کند و سبب شود او به طور کامل از کار کردن دست بشوید.

اشتراک:

نظرات بسته اند