اهمیت رنگ بندی در طراحی و معماری داخلی فست فود

1

برای موفق شدن یک فست فود یا رستوران تنها داشتن یک منوی عجیب و غریب خارجی کافی نیست، طراحی و معماری داخلی فست فود یکی از موضوعاتی است که لازم است تا توجه ویژه ای به آن شود.

به صورت کلی پارامترهایی را که تضمین کننده موفقیت در اداره فست فود هستند را میتوان اینگونه بر شمرد؛ کیفیت غذا، رضایت مشتری، طراحی و معماری داخلی، مکان، منوی غذا و …

همانطور که می دانید مشتری ها به اماکن خاص و مدرن توجه ویژه ای دارند و یکی از دلایل مشهور و شلوغ شدن چنین مکان هایی خاص بودن آنهاست. از آنجایی که مدرنیته به سرعت در همه بخش های جامعه ریشه دوانده پس اینکه مردم حق داشته باشند تا به یک فست فود مدرن و شیک بیشتر توجه کنند توجیه پذیر است. بسیاری از افراد بار اول را به خاطر کنجکاوی وارد چنین محیط هایی می شوند.

رنگ آمیزی، طراحی و معماری داخلی فست فود

رنگ ها هستند که محیط های شاد یا غمگین را به وجود می آورند. اینکه تصمیم داشته باشید تا چه فضایی را برای مشتری فراهم کنید بستگی به رنگ بندی فضای داخلی و خارجی دارد. بهتر است خاصیت رنگ ها را از دید روانشناسان بدانید تا پی به اهمیت آن ببرید. هر رنگی تاثیری دارد و باید در انتخاب رنگ هر جزء از ابزار طراحی نهایت دقت را داشته باشید.

طراحی و معماری داخلی فست فود

طراحی و معماری داخلی فست فود

رنگ هایی مثل سفید و آبی آرامش بخش هستند و فضا را دلنشین می کنند اگر میزان استفاده از رنگ آبی زیاد باشد حتی به صورت ناخود آگاه همه را دعوت به سکوت می کند به همین خاطر اماکن عمومی مثل بیمارستان ها را با رنگ آبی تزیین می کنند.

رنگ های پر کاربرد در فست فود زنگ قرمز و زرد است. این رنگ ها انرژی بخش هستند و از طرفی اشتها را تحریک می کنند. به کار بردن این رنگ ها در جای جای فست فود باعث ایجاد اشتیاق برای خوردن غذای بیشتر می شود.

اگر میخواهید محیطی گرم وصمیمی به وجود آورید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید.

در نهایت پس از طراحی و معماری داخلی فست فود استفاده از نور مناسب و منابع روشنایی بسیار مهم است. بدون نور پردازی مناسب نمیتوان محیطی گرم و صمیمی به وجود آورد. از طرفی نور زیاد هم میتواند احساس امنیت را کاهش دهد پس استفاده درست از نور هم بسیار موثر است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. نیره شادان در

    رنگ قرمز البته به میزان زیادی حس خون و خونریزی می ده و کمی خوی وحشی گری رو در آدم ها بیدار می کنه