چرا گواهینامه های ایزو 9001 برای کمپانی ها مهم هستند؟

0

ایزو 9001 گواهی بین المللی است که کیفیت محصولات و خدمات یک شرکت را تضمین می کند. گواهینامه ISO 9001 دارای مزایای زیادی برای شرکت ها است. برخی از این مزایا عبارتند از:

افزایش اعتبار و پذیرش: صدور گواهینامه ISO 9001 توسط سازمان بین المللی ایزو به عنوان یک استاندارد جهانی پذیرفته شده است. بنابراین گواهینامه ایزو 9001 ارزش شرکت شما را در برابر رقبای خود افزایش می دهد و نگاه مشتریان را نسبت به سازمان، محصولات و خدماتتان بهبود می بخشد.

افزایش درآمد: از آن جایی که شرکت شما دارای گواهینامه ایزو 9001 است، یک فاکتور و نقطه تبلیغاتی مثبت برایتان در نظر گرفته شده است. با داشتن ISO 9001 به همه اعلام می کنید که محصولات و خدمات با کیفیت بالاتری ارائه می کنید و در نتیجه فروش و پذیرش مشتری ها بالاتر رفته و در نهایت افزایش درآمد خواهید داشت.

سازگاری بهبود یافته: ایزو 9001 به شما کمک می کند تا کنترل فرآیندهای کسب و کار خود را افزایش داده و بیشتر به کسب و کارتان کنترل داشته باشید. به این معنا که سازگاری تان افزایش یافته و انطباق بیشتری با مشتریان پیدا می کنید.

افزایش رضایت مشتریان: مشتریان می دانند که با داشتن ایزو 9001 محصولات و خدمات شما همیشه با کیفیت هستند و این باعث بالا رفتن سطح اعتماد رضایت آن ها می شود. آن ها می دانند باید چه چیزی از شما انتظار داشته باشند و بنابراین شکایات و نارضایتی های کمتری از سوی آن ها دریافت خواهید کرد.

بالا رفتن صلاحیت کارمندان: صدور گواهینامه ISO 9001 نیاز به آموزش و توسعه کارکنان شما دارد. همچنین ابزارهای لازم برای انجام فرایند شرکت، روش ها، دستور العمل ها و معیارها نیز ارائه می شوند. از آن جایی که کارمندان در روال صدور گواهینامه ایزو 9001 آموزش می بینند، می تواند گفت که آن ها در سطح حرفه ای تری به فعالیت ادامه خواهند داد.

اشتراک:

نظرات بسته اند