با انواع غذاهای یونانی آشنا شوید

0

تور اروپا تابستان 97 به مقصد یونان این امکان را برای مسافران فراهم می کند تا در رستوران های فوق العاده این کشور، غذاهای بسیار خوشمزه ای میل کنند، غذاهایی که هر یک طعم عجیب و غریبی دارند، از غذاهای تند گرفته تا سوپ و سایر غذاها. ما قصد داریم در ادامه مطلب به معرفی انواع غذاهای یونانی بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع غذاهای یونانی

 

ژیرو

ژیرو

ژیرو

ژیرو یکی از غذاهای گوشتی یونان است که آن را به شکل عمودی سرخ می کنند. سپس روی بریدگی های این گوشت سرخ شده نان پیتا و مخلفات قرار می دهند که این مخلفات معمولا سس، گوجه فرنگی، پیاز، کاهو و اغلب چیپس یا سیب ‌زمینی سرخ شده است. در سفر به یونان چنانچه مایل باشید یک غذای خوشمزه و ارزان میل کنید، زیرو گزینه ای بسیار مناسب خواهد بود.

 

ر

سوولاکی

سوولاکی

این ولژه درواقع به معنا سیخ کباب است و هر غذایی که با سیخ کباب درست شود یعنی گوشت بره، جوجه، خوک و هرچه دیگر سوولاکی نام دارد. بعد از به سیخ کشیدن این گوشت ها، آن ها را درون نان پیتا می پیجند و با سس سرو می کنند.

 

کباب یونانی

کباب یونانی

کباب یونانی

کباب یکی از غذاهایی است که معمولا در بسیاری از کشورها یافت می شود، در یونان هم می توان کباب یونانی پیدا کرد. کباب یونانی شکلی دراز دارد و در عین حال چیزی مثل همبرگر است. برای درست کردن آن گوشت را فشرده می کنندو به شکل سوسی در می آورند. معمولا بیشتر بچه ها عاشق این غذا هستند.

 

ساگاناکی | انواع غذاهای یونانی

ساگاناکی | انواع غذاهای یونانی

ساگاناکی

شاید باورتان نشود، اما این غذا یک نوع پنیر سرخ شده است که اتفاقا طرفداران بسیار زیادی دارد. چنانچه به یونان سفر کردید، حتما از ساگاناکی را امتحان کنید.

 

رویتوکفتدس

رویتوکفتدس

رویتوکفتدس

این غذا چیزی شبیه به فلافل است که در کشور خودمان نیز درست می شود. این غذا از نخود سرخ شده با مخلوط آن با ادویه های یونانی تهیه می شود.

 

فتا مه ملی

فتا مه ملی

فتا مه ملی

فتا مه ملی غذایی است که در کیک پزی درست می کنند و آن را با عسل سرو می کنند. این غذا طعم بسیار جالبی دارد چرا پنیر فتا در کنار شیرینی عسل قرار می گیرد.

 

ر

تیروپیتس

تیروپیتس

این غذا، شبیه شیرینی های مثلثی است و از لایه های خمیر نارک و پنیر یونانی درست می شود و از جمله غذاهای بسیار خوشمزه یونان محسوب می شود.

 

تزاتزیکی

تزاتزیکی

تزاتزیکی

این غذا را از ماست یونانی درست می کنند. تزاتزیکی از ماست و خیار و سیر درست می شود و با گوشت، سبزی، نان پیتا سرو می شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند