انواع مختلف صندلی بار براساس ارتفاع

0

یکی از وسائلی که امروزه به تزئینات اصلی خانه های مدرن ما بدل شده است صندلی بار است. آشپزخانه ی اپن می طلبد که یک سری صندلیهای پایه بلند که اصطلاحا به آنها صندلی بار گفته می شود را مقابل آنها بچینید. این نوع صندلیها جلوه ی آشپزخانه ی اپن شما را چندین برابر می کنند.
حال با جا افتادن صندلیهای بار، تنوع بسیار زیادی در این نوع صندلی ایجاد شده است و افراد با دقت و سلیقه ی بسیار سعی در انتخاب آن دارند. شاید برای شما جالب باشد بدانید که صندلی اپن یا بار چندین مدل مختلف دارد، ما هم در ادامه آنها را برای شما دسته بندی می کنیم:

انواع صندلی بار

اول از همه باید گفت صندلی بار خودش طبق دسته بندی ای که در ادامه خواهیم گفت خود یکی از دسته های صندلی اپن است. در اصل این صندلی اپن است که به سه دسته تقسیم می شود.
صندلی اپن براساس ارتفاعی که دارد در سه دسته ی مجزای صندلی کانتر، صندلی بار و صندلی تماشاگر قرار می گیرد.
صندلی اپن اغلب مقابل پیشخوان آشپزخانه ی اپن قرار می گیرد و از آنجایی که این پیشخوان دارای ارتفاع مختلفی است، صندلی اپن هم ارتفاع متفاوتی متناسب با آن دارد.
صندلی کانتر: این نوع صندلی مناسب برای کانتر یا پیشخوان با ارتفاع 90 سانتی متر است و دارای ارتفاعی بین 60 تا 65 سانتی متر است.

صندلی کانتر

صندلی کانتر

صندلی بار: این صندلی برای کانتر بلندتر طراحی شده است و با ارتفاع 75 سانتی متر است برای کانترهای با ارتفاع 105 سانتی متر مناسب است. در این میان برخی کانترها به گونه ای طراحی شده اند که بخشی از آن 15 سانتی متر بالاتر از بقیه ی سطح کانتر است. به عبارتی بخشی از کانتر دارای ارتفاع 90 و بخشی از آن دارای ارتفاع 105 است. صندلی بار در واقع برای این نوع کانترها طراحی شده است.

صندلی بار

صندلی بار

صندلی تماشاگر: به غیر از دو مدل فوق، چند سالی است یک سری صندلی اپن دیگر وارد بازار شده است که به صندلی تماشاگر یا استادیومی معروف هستند. این نوع صندلی با ارتفاع 85 تا 90 سانتی متر بلندتر از دو نوع دیگر است که همانطور که از نامش مشخص در مقابل سینمای خانواده برای تماشای تلویزیون قرار می گیرد و از این روی به آن صندلی تماشاگر گفته می شود. به علاوه برخی کانترها دارای ارتفاع 120 سانتی متری هستند که برای آنها باید از صندلی اپن مرتفع تر بهره برد.

صندلی تماشاگری

صندلی تماشاگری

حال با توجه به ارتفاع کانتر یا پیشخوان آشپزخانه ی منزلتان و با توجه به رنگ غالب در فضا و سبک دکوراسیون منزل، بهترین مدل صندلی اپن را انتخاب کرده و فضا را زیباتر و جذاب تر کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند