با انواع استخدام و کسب و کار آشنا شوید

0

یکی از ملموس ترین زمینه هایی که فناوری روی آن تاثیر گذاشته کسب و کارها و نوع استخدام هستند. امروزه دور کاری به یک نوع استخدام بدل شده.

همانطور که میدانید دورکاری فرایندی است، که در کشور ما چندان سابقه طولانی ندارد. این نوع کسب و کار بیشتر به صورت آنلاین انجام میگیرد. و از راه دور قابل اجراست. این در حالی است که بسیاری از مشاغل نیاز به استخدام به صورت حضوری و بستن قرار داد کتبی دارند. مخصوصا در آگهی استخدام دولتی که شرایط سختی هم تعیین میشود. کار دشوارتر است و مراحل پیچیده تری هم دارد.

استخدام و انواع آن

استخدام قراردادی است که بین کارمند و کارفرما بسته می شود. و می تواند شامل چارچوبی شفاهی و یا کتبی برای ارئه خدمات و کنترل و نظارت بر انجام کار باشد که بین کارمند و کارفراما بسته می شود. این قرارداد معمولاً با تضمین سود از جانب کارمند، برای کارفرما همراه با تعیین دستمزد می باشد.

طبق ماده ۴۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام در دستگاه های اجرایی به دو صورت استخدام رسمی و پیمانی انجام می گیرد. البته با دقت در مواد دیگر قانون مشخص می شود علاوه بر استخدام رسمی و پیمانی، ممکن است افراد به صورت اشتغال ساعتی یا کار معین و یا بر اساس قانون کار به خدمت دستگاه های اجرایی درآیند.

مصاحبه استخدام

مصاحبه استخدام

۱- کارمندان رسمی دولت

کارمندان رسمی دولت جهت بکارگیری در مشاغل حاکمیتی استخدام می شوند و باید دارای شرایط خاص بوده و گزینش های مربوطه را بگذرانند. مشاغل حاکمیتی به اموری گفته می شود که در آن تصمیم گیری و تصمیم سازی نقش داشته و فرد در امور جاری مملکتی اثر گذار است و موقعیت وی در پیشبرد اهداف اداری و دولتی مهم است.

۲- کارمندان پیمانی

مشمولین پیمانی جهت انجام امور تصدی گری در دستگاههای اداری استخدام می شوند و از نظر نظام استخدامی مشمول آیین نامه استخدام پیمانی و از نظر پوشش تامین اجتماعی مشمول صندوق تامین اجتماعی هستند.

۳- کارکنان خدماتی

یک گروه از کارکنان در دستگاههای دولتی امور خدماتی و پشتیبانی را در ادارات بر عهده دارند. بر اساس بخشنامه مربوطه تعداد مشاغل این گروه تعیین شده که شامل آرایشگر، خیاط رختشوی، آشپز و…می شود. کارکنان خدماتی از نظر اداری و استخدامی مشمول قانون کار و از نظر بیمه مشمول قانون تامین اجتماعی می باشند.

مواردی که در بالا ذکر شد همگی جزو مشاغلی بودند که باید به صورت فیزیکی در محل کار حضور داشت و کار انجام داد. اما نوع دیگر استخدام که تقریبا راحت تر و سریعتر است. استخدام فریلنسر است. این کار نه تنها خیلی سریع و بی دردسرتر است بلکه کاملا توافقی بوده و کارفرما و فریلنسر میتوانند بر سر دست مزد و کار و حتی روزهای کاری هم به توافق برسند.

فریلنسینگ و دورکاری

فریلنسینگ

فریلنسینگ سبکی بسیار منعطف برای کار است

فریلنسینگ یا دورکاری، هرگونه شکلی از به کارگیری فناوری های اطلاعاتی مانند ارتباطات راه دور و رایانه به جای مسافرت های مربوط به کار وحرکت کار به سمت کارکنان، به جای حرکت کارکنان به سوی کار است.

دورکاری عبارت است، از کارکردن در فاصله ای دور از کسی که به شما پول می دهد؛ در خانه یا در یک مرکز محلی. دورکاران از پست الکترونیکی، تلفن، نمابر و رایانه برای تماس با سازمان خود استفاده می کنند. دورکاری شیوه ای انعطاف پذیر در کارکردن است. که طیف وسیعی از فعالیت های کاری و همه آن هایی را که امکان کارکردن در بخش مهمی از زمان کاری، در مسافتی دور از کارفرما یا دور از مکان مرسوم کار را دارند، دربرمی گیرد. دورکاری ممکن است مبنای تمام وقت یا پاره وقت داشته باشد و اغلب شامل پردازش الکترونیکی اطلاعات و شامل استفاده از ارتباطات راه دور برای برقراری ارتباط میان فرد و سازمان است.

«انجمن بین المللی کار از راه دور»(ITAC) کار از راه دور را اینگونه تعریف می کند: «به طور کلی کار از راه دور نوعی آرایش کاری که طی آن، افراد به شکل انعطاف پذیر از نظر زمان (پاره وقت یا تمام وقت) و از نظر مکان (در خانه، مراکز از راه دور، دفترشرکت یا بشکل سیار) به انجام وظیفه و پاسخ به امور محوله می پردازند.»

همانطور که گفته شد، فریلنسیگ می تواند یک کار تمام وقت یا پاره وقت با درآمد بالا باشد. این سبک از فعالیت بسیار منعطف است. شما می توانید ساعت های کاریتان را مشخص کنید. به صورت نیمه وقت یا تمام وقت روی پروژه هایی که انتخاب می کنید کار کنید و شیوه ی جلب رضایت مشتری و به نتیجه رساندن پروژه را نیز تعیین نمایید.

قرارداد فریلنس، یک نوع قرارداد کاری است، که بر پایه آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دستمزدی مشخص می دهد.

در کشور ما سایت های متعددی امکان استخدام فریلنسر را فراهم آورده اند. از جمله این وبگاه ها میتوان به پونیشا و پارس کدرز اشاره کرد.

سخن پایانی

با توجه به مطالب بیان شده؛ میتوان دریافت که برای استخدام و درآمد زایی راه هایی ساده تر و بی دردسرتر از استخدام در مشاغل دولتی وجود دارد که همان فریلنسینگ است.

در فریلنسینگ از لحاظ وقت و هزینه ها انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد. اما هیچ کاری آنقدر که به نظر میرسد ساده نیست. قبل از ورود به حیطه آزاد کاری باید توجه داشت که هنرو تخصص حرف اول را میزند. در این نوع کسب و کار جای هیچ گونه خطا نیست!

اشتراک:

نظرات بسته اند