انتخاب صندلی مناسب برای افرادی که به کمر درد مبتلا هستند

0

به طور معمول کار کردن در یک دفتر کار و یا نشستن های طولانی روی صندلی اتاق نشیمن به خودی خود می تواند خستگی در کمر فرد به وجود بیاورد. خرید صندلی راحت و انتخاب های درست می تواند در پیشگیری از کمر درد و دردهای مشابه کمک کند.

برای جلوگیری از مشکلات ستون فقرات و کمردرد باید به سراغ صندلی های ارگونومیک که از مهره های ستون فقرات و کمر حمایت می کنند و موقعیت بدنی خوبی به شما می بخشد، بروید.

بهترین انتخاب صندلی

انواع مختلفی از صندلی های ارگونومیک وجود دارد که می توانید از آن ها در بخش های مختلف خانه یا دفترکار خانگی استفاده کنید. هیچ کدام از صندلی های اداری لزوما بهترین آن ها نیستند، اما برخی از ویژگی ها وجود دارند که می توانند یک صندلی را برای افراد با مشخصات بدنی مختلف، مناسب سازند. کاربر با شناخت موقعیت بدنی خود و مشکلاتی که احیانا دارد، باید نسبت به انتخاب درست صندلی اقدام کند.

این مقاله به شما کمک می کند تا صندلی مناسب و درستی برای خود انتخاب کرده و هنگام خرید گزینش اشتباهی نداشته باشید.

یک صندلی طبی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ارتفاع صندلی

ارتفاع صندلی باید به راحتی قابل تنظیم باشد. این ویژگی ست که در صندلی های اداری و صندلی های اپن با اهرم تنظیم ارتفاع مشاهده می کنیم. اهرم تنظیم پنوماتیک ساده ترین راه برای انجام این کار است. ارتفاع صندلی در حدود 16 تا 21 اینچ از کف است و این ارتفاع برای اکثر مردم مناسب است. این اجازه می دهد تا کاربر پای خود را به کف برساند و ران ها به شکل افقی قرار بگیرد. حتی بازوها با ارتفاع میز هماهنگ می شوند.
اگر به این وضعیت نگاه کنید، چنین وضعیتی به کاهش درد کمر کمک خواهد کرد.

عرض و عمق صندلی

عرض و عمق صندلی باید به اندازه ای کافی باشد تا کاربر به راحتی روی آن نشسته و احساس راحتی و آسایش داشته باشد. معمولا چیزی در حدود 17 تا 20 اینچ در عرض استاندارد است.

 

خرید صندلی راحت و ارگونومیک

خرید صندلی راحت و ارگونومیک

پشتیبانی کمری

پشتیبانی کمری در صندلی های ارگونومی کبسیار مهم است. ستون فقرات کمر افراد دارای یک منحنی درونی است و نشستن برای طولانی مدت بدون حمایت از این منحنی، می تواند منحنی را دچار مشکلات و سایش سازد و به طور کلی ساختار ستون فقرات را تخریب کند. یک صندلی ارگونومیک باید تنظیم مناسب کمری در هر دو جهت ارتفاع و عمق داشته باشد تا هر کاربر بتواند مناسب با وضعیت بدن خود، آن را تنظیم نماید.
بخش تکیه گاه صندلی ارگونومیک باید 12 تا 19 اینچ باشد. اگر پشتی صندلی جدا از آن باشد، می خواهیم در ارتفاع و زاویه قابل تنظیم شود. هر شخص با توجه به قد و وضعیت بدنی خود، می تواند بخش تکیه گاه را در ارتفاع و زاویه ی مناسب تنظیم کند.

جنس فوم و روکش صندلی

جنس فوم و روکش صندلی های ارگونومیک بسیار حائز اهمیت هستند. فوم ها نباید خیلی سفت بوده و یا آن قدر نرم باشند که به راحتی فرو بروند.
به علاوه جنس روکش نیز نباید تعریق پذیر بوده و یا بر اثر حرارت گرم شوند. روکش صندلی ها باید قابل تنفس بوده و از جنسی مقاوم و راحت باشند.

جای قرار دادن ساعد

روی صندلی های ارگونومیک و راحت نیازمند جای قرار دادن ساعد دست هستیم. صندلی های بدون دسته احساس خوبی در استفاده ی دراز مدت به فرد نمی دهند. ترجیحا اگر دسته ها قابل تنظیم و جا به جایی باشند، صندلی فرم ایده آل تری خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر و دریافت راهنمای خرید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://jahantab.co/fa/products/3

اشتراک:

نظرات بسته اند