امروز فرصت رجیستری تمام می شود

1

در میان اخبار روز طرح رجیستری، به خبر آخرین مهلت برای رجیستری گوشی های تلفن همراه برخورد می کنیم. طبق این خبر امروز 31ام فروردین ماه واپسین مهلت برای رجیستری گوشی های تلفن همراه می باشد و از فردا تمامی برندها با اضافه شدن نام تجاری سامسونگ مشمول طرح رجیستری موبایل خواهند شد.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حمید رضا دهقانی نیا در این خصوص توضیح داد: فارغ از نوع برند، تمام تبلت ها و گوشی های سیم کارت خور که قابلیت دریافت تماس یا پیامک را دارند از اول اردیبهشت وارد طرح رجیستری می شوند.

آخرین فرصت رجیستری موبایل

آخرین فرصت رجیستری موبایل

وی صحبت های خود را این طور ادامه داد که:  انواع تبلت‌ها اعم از محصولات اپل و تبلت‌های اندرویدی سیمکارت خور که در دست مردم وجود دارد ولی از آنها استفاده نمی شود، تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین باید روشن شوند و با سیمکارت صاحب دستگاه یک‌ تماس از آنها برقرار شود تا در شبکه مخابراتی ثبت شود در غیر این صورت سیستم به طور اتوماتیک دسترسی تجهیز این مشترکان را به شبکه اپراتورها قطع می کند.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: از ابتدای طرح رجیستری تا کنون، ۲۱۰ هزار و ۷۶۷ تجهیز در لیست سیاه رجیستری قرار گرفته‌اند و بیشترین مورد، مربوط به موبایل‌های اپل با بیش از ۱۰۸ هزار مورد بوده است و لیست تفکیک‌ شده‌ سایر برند ها به شرح زیر است:

اپل: ۱۰۸۵۸۸ عدد
موتورولا: ۱۰۴۵۰ عدد
گوگل: ۲۳۱ عدد
بلک‌بری: ۹۳۳ عدد
ال‌جی: ۲۰۷۵۴ عدد
نوکیا: ۴۳۹۴۴ عدد
هواوی: ۲۵۷۹۴ عدد
سامسونگ گلکسی اس ۹: ۷۹عدد

وی صحبت های خود را این طور پایان برد که: به تدریج مودم ها، دانگل‌ها و سایر دستگاه‌های سیمکارت خور هم به طرح‌ رجیستری اضافه خواهند شد. با واردکنندگان این دستگاه‌ها صحبت‌هایی شده و آموزش‌های اولیه به آنها داده شده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. روزبه بمانی در

    یعنی چی تموم می شه؟ پس گوشی های ما که گارانتی ندارن چی به سرشون میاد؟