امروز تهران غرق ترافیک می شود

0

با توجه به پیش بینی بارش گسترده و سنگین در بسیاری از شهرهای نیمه ی شمالی کشور از جمله پایتخت، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، برای امروز ترافیک سنگینی در تهران پیش بینی کرد.

سردار محمد رضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی در خصوص بارش شدید باران در تهران احتمالا شاهد آبگرفتگی در معابر خواهیم بود.

سردار مهماندار

سردار مهماندار

وی افزود: از طرفی سه‌شنبه جزء روزهایی از هفته است که ترافیک سنگینی را در اکثر معابر به‌ویژه در ساعات عصر و آغاز شب دارد؛ از این‌رو پیش‌بینی می‌شود که فردا با بارش شدید باران در معابر تهران شاهد ترافیک سنگین در خیابان‌ها باشیم.

وی از تهرانی ها خواست تا حتی المقدور از بیرون آوردن خودروهای شخصی خودداری کرده و تاکید کرد: همچنین آن دسته از شهروندانی که قصد استفاده از خودروی شخصی را دارند بهتر است از ناوگان حمل‌ونقل عمومی همچون مترو و اتوبوس برای تردد در شهر استفاده کنند.

سردار مهماندار درباره ی ساعت شروع ترافیک توضیح داد: ترافیک عصرگاهی با توجه به پیش‌بینی بارش باران از حوالی ساعت 14 آغاز شده و تا ساعات پایانی شب در اکثر معابر تهران به‌ویژه معابر مرکزی و شمالی ادامه خواهد داشت.

وی همین طور خاطر نشان ساخت: هشدارهای لازم در این خصوص به این دستگاه‌ها نیز داده شده تا آنان نیز توان و ظرفیت ناوگان خود را افزایش دهند. همچنین از معاونت خدمات شهری نیز خواستیم تا برای حل آبگرفتگی معابر در آماده‌باش باشند.

وی در نهایت توصیه کرد: با توجه به لغزندگی معابر لازم است که رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند. همچنین خودروها باید برف‌پاک‌کن سالم داشته باشند و از آن استفاده کنند چراکه بارش باران سبب کاهش دید راننده می‌شود. از سوی دیگر لازم است رانندگان حین تردد در مسیرهای فرعی توجه بیشتری به عابران پیاده داشته باشند و عابران پیاده نیز باید از مسیرهای مجاز تردد کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند