اقداماتی برای بهبود گردشگری در الیگودرز

0

در ایران که بگردیم، مکان های بسیاری را برای گردشگری خواهیم یافت. مکان هایی که رزرو هتل و اقامت در آنها سبب میشود خستگی ها از تن به در شود و برای ادامه ی فعالیت های خود جای دوباره بگیریم.
در ایرانگردی امروز، به سراغ شهرستان الیگودرز میرویم و خبر از احداث یک رستوران و پارکی بزرگ در این شهر خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید.

کلنگ رستوران بام آبی ایران زده شد.

ظهر امروز، یکشنبه،  کلنگ رستوران بام آبی ایران در الیگودرز زده شد. این شهرستان که پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارد، متاسفانه دارای مشکلاتی است که میبایست برطرف شود. بهرنگ دالوند در این زمینه گفت: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های مناسب شهرستان الیگودرز از نظر گردشگری مشکلاتی دارد که بخشی از آن‌ها در حوزه اختیارات مدیریت شهری نیست.
شهردار ایگودرز به لزوم ایجاد اماکن پذیرایی استاندارد و مناسب را از جمله اقدامات در راستای تقویت گردشگری اعلام کرد که که رستوران بام آبی ایران در ارتفاعات تپه یال و پارک بنفشه احداث می‌شود که دارای چشم‌انداز مناسبی است.
او همچنین خاطر نشان کرد:  احداث این رستوران علاوه بر ایجاد مکانی مناسب برای رفاه خانواده‌ها در جهت ایجاد درآمد برای شهرداری الیگودرز نیز نقش بسزایی دارد.
رستوران بان آبی ایران قرار است در مساحتی به وسعت یک هزار متر مربع و با هزینه ای 10 میلیارد ریالی در این شهرستان احداث شود. به گفته ی مسئولان قرار است ساخت این رستوران در مدت شش ماه به پایان رسید و سپس بهره برداری از آن آغاز شود. این رستوران که آلاچیق های زیبایی نیز خواهد داشت میتواند به یکی از نقاط مهم گردشگری در این شهرستان تبدیل شود و امکانات این شهرستان را بیشتر کند.
دالوند در ادامه ضمن قدردانی از همکاری منابع طبیعی و دیگر دستگاه‎های خدمات‌رسان گفت: با حمایت‎های اعضای شورای شهر اقدامات ارزشمندی طراحی شده است و بی‌تردید الیگودرز در ماه‌های آینده شاهد تحولات خوبی خواهد بود.
همچنین قرار است در این شهرستان پارکی به نام پارک خانواده نیز احداث شود. گفته میشود این پارک مساحتی به وسعت 40 هزار متر مربع خواهد داشت که برای فاز نخست آن 500 میلیون تومان تعریف شده است.

رستوران بام آبی ایران

رستوران بام آبی ایران

درباره ی شهرستان الیگودرز بیشتر بدانیم

این شهرستان که سالانه پذیرای مسافران زیادی است، در شرق استان لرستان واقع شده است. قرار گیری آن در ناحیه ای کوهستانی سبب شده است که این شهرستان آب و هوایی سرد داشته باشد و همچنین جز مرتفع ترین مناطق سردسیری در ایران محسوب شود.
این شهرستان شهر از شمال  در محاصره ی شهرهای خمین، محلات، اراک ، از جنوب در محاصره ی شهرهای دزفول و فریدون‌شهر و کوهرنگ، از شرق در محاصره ی شهرهای داران، گلپایگان و خوانسار و از غرب در محاصره ی  شهرهای ازنا، دورود، شازند، بروجرد و خرم‌آباد است.
در این شهرستان جاذبه های گردشگری و مکان های مهم تفریحی نیز وجود دارد که از جمله ی آنها میتوان به هفت چشمه روستای گشان،چشمه عسلی، مزراع بید.دشت لاله های واژگون زرد گشان،شکارگاه دره جری، دریاچه شط تمی، دریاچه سد خان آباد، چشمه آسار و سراب شاهمکان در منطقه شول‌آباد، رود حوضیان، رودخانه ماهیچال، طبیعت قالی کوه، رودخانه مور زرین در بخش زلقی، غار تمندر، جنگلهای بلوط و گردو و سرچشمه دورک، گایکان، دره دورک، دشت لاله‌های واژگون در روستای دالانی، دره دایی، دره حیدر، کیگوران اشاره کرد. همچنین روستاهای زیبای چقاگرگ و تپه خلیل خان در این شهرستان قرار دارد.
این شهرستان به داشتن آبشارهای زیبا و دشت لاله های واژگون معروف است. جالب است بدانید که بزرگترین دشت لاله های واژگون در جهان در این شهرستان قرار گرفته است. به این دلیل این شهرستان از مهم ترین قطب های گردشگری در استان لرستان محسوب میشود.

آبشار آب سفید

آبشار آب سفید

اشتراک:

نظرات بسته اند