افزایش قیمت موبایل با اجرای طرح رجیستری

0

مبنای اجرای طرح رجیستری در کشور بر این بود که گوشی های موبایلی که به کشور وارد می شوند همه شناسه دار شوند تا از ورود کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری شود و بازار تلفن های همراه رونق بگیرد و سود ناشی از آن به کسب و کارها رونق دهد. ضمن اجرای این طرح قرار بود که هیچ گونه فشاری برای خرید بر مردم و خریداران وارد نشود.

افزایش قیمت موبایل با اجرای طرح رجیستری

افزایش قیمت موبایل با اجرای طرح رجیستری

اما واقعا این اتفاق افتاد؟

جالب است بدانید که با وجود آنکه این طرح در کشور به مرحله ی اجرا در آمده است اما همچنان برخی از وارد کنندگان قاچاق، به فعالیت خود ادامه می دهند و از سوی دیگر فروشندگان جسارتی برای فروش این اجناس قاچاق ندارند.

بعضی ها هم از فروش آیفون ها امتناع می کنند تا تعدادی از شرکت ها با همکاری یکدیگر اقدام به ثبت شرکت جدیدی برای واردات گوشی کرده و به شکل قانونی اقدام به عرضه گوشی در بازار کرده اند.

ابن در حالی ست که مسئولان اعلام کردند که که از گوشی های اپل تنها برند مشمول رجیستری است و افزایش 400 تا 500 هزار تومانی همراه شده است که البته به گفته فروشندگان بازار این افزایش قیمت ربط زیادی به افزایش قیمت دلار ندارد و این موضوع به ثبت و شناسه دار کردن گوشی ها مربوط می شود که باعث شده سود بسیار بالایی عاید شرکت ها شود.

البته به نظر می رسد که این طرح هنوز به طور کامل در کشور اجرا نشده است چرا که با وجود آنکه به برخی از کاربران پیامی مبنی بر غیر فعال شدن تلفن همراه آنان ارسال شده است، اما پس از گذشت موعد مقرر، هم چنان امکان استفاده از این تلفن ها وجود دارد.

با این وجود، همچنان اجرای این طرح روی میز است و به نظر می رسد که با این اوصاف، ممکن است که به زودی به طور کامل در کشور اجرا شود. البته برای مهر تائید بر این موضوع، لازم است تا زمان بیشتری منتظر بمانیم تا نتیجه ی حاصله را مشاهده کنیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند