افزایش قیمت مصالح ساختمانی چه تاثیری روی قیمت مسکن خواهد گذاشت؟

1

با افزایش قیمت مصالح ساختمانی نخستین چیزی که تحت تاثیر مستقیم قرار می گیرد، قیمت خانه در تهران خواهد بود.

زمانی که هر یک از مصالح ساختمانی با مقداری افزایش قیمت روبرو می شود، جستجوی قیمت خانه در تهران بلافاصله تاثیر این افزایش قیمت را نشان خواهد داد.

افزایش قیمت برخی نهاده های ساختمانی در طی چند ماه گذشته نیز گویای افزایش قیمت خانه در ماه های پایانی امسال و نیمه ی اول سال آینده یعنی سال 1397 خواهد بود.

تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر قیمت مسکن

میزان افزایش قیمت مصالح ساختمانی در تابستانی که پشت سر گذاشتیم به نسبت تابستان سال 1395 به اندازه ی 7.3 درصد افزایش قیمت داشته و این نرخ رشد حاکی از احتمال افزایش قیمت در مسکن خواهد بود.

سیمان، شن و ماسه و بتن

بیشترین افزایش قیمت در میان سیمان، شن و ماسه و بتن بوده که شاخص این ها در تابستان جاری به اندازه ی 215.2 بوده است. این شاخص نسبت به فصل پیش تر به اندازه ی 12.5 درصد رشد را نشان می دهد.

گچ و گچ کاری

شاخص گچ و گچ کاری تغییری نکرده و در هر دو تابستان به اندازه ی 201.3 باقی مانده است.

بلوک سفالی

نگاهی به تغییر قیمت بلوک سفالی نشان می دهد که شاخص این گروه در تابستان امسال 178.9 بوده که رشد 1.4 درصدی نسبت به فصل قبلی را نشان می دهد.

تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر قیمت مسکن

رئیس اتحادیه ی فروشندگان آهن، محمد آزاد می گوید: افزایش قیمت مصالح ساختمانی تاثیر خود را در سال های 97 و 98 بر بازار مسکن خواهد گذاشت.
وی می افزاید: سیاست‌های دولت در کاهش نرخ سود بانکی، نوسانات قیمت دلار و ارائه وام مسکن عاملی شده تا بازار شاهد رشد 10 تا 15 درصدی قیمت مسکن در 6 ماهه امسال باشد.

وی به رشد قیمت آهن به میزان 70 درصد اشاره ای کرده و توضیح داد: دلیل این افزایش قیمت‌ها تغییرات قیمت‌های جهانی بود که در حال حاضر این موضوع مرتفع شده  و قیمت آهن در بازار متعادل است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. تبلیغات در گوگل ارزان در

    ممنون از اطلاعاتی خوبی که در مورد این سرویس قرار دادید