افزایش صدور پروانه های ساختمانی

0

تسهیلات مسکن که در مدت گذشته برای به رونق افتادن خرید ملک و آپارتمان توسط بانک ها ارائه شده، به موازات این موضوع موجب افزایش پروانه های ساختمانی نیز گردید.
صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی کشور در این خصوص اظهار داشت: تسهیلات مسکن در سال گذشته، میزان پروانه های ساختمانی را 10 درصد افزایش داد.

صدیف بدری

صدیف بدری

وی بیشترین بخش رشد معاملات مسکن را به انتقال مالکیت پروژه های مشارکتی و معاملات کلان مرتبط دانسته و گفت: میزان  پروانه های ساختمانی طی ماه های گذشته 10 درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: افزایش 10 درصدی پروانه های ساختمانی ناشی از تسهیلات مسکنی است  که در سال 95 پرداخت شده اما متاسفانه امسال بانک مسکن هیچ تسهیلاتی را با نرخ سود پایین به متقاضیان پرداخت نکرده است.
صدیف بدری عنوان ساخت: بانک تخصصی مسکن، تنها تسهیلات سپرده گذاری مسکن یکم، را پرداخت می کند در صورتی که اگر این تسهیلات به سازندگان مسکن ارائه شود می تواند نقش موثری در بهبود این بازار داشته باشد.
سخنگوی کمیسسیون عمران مجلس شورای اسلامی مجلس خاطر نشان ساخت: نرخ تسهیلات پرداخت شده به سازندگان 18 تا 24 درصد است و این امر می تواند باعث کاهش میزان ساخت و ساز در بازار شود.
این مقام مسئول با اشاره به حباب قیمتی ایجاد شده در بازار مسکن متذکر شد: وضعیت مناسبی برای بازار مسکن پیش بینی نمی شود  و حباب های افزایش قیمت همچنان  در این بخش وجود دارد.
وی عنوان ساخت:  قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان به طور سرسام آوری افزایش یافته  و این امر می تواند نقش موثری در کاهش میزان ساخت و ساز داشته باشد.
صدیف بدری در نهایت توضیح داد: قیمت مسکن  در مناطق مختلف کشور بین 10 تا 15 درصد افزایش یافته  واین رشد قیمتی  در محله های تهران نیز  متفاوت است.

اشتراک:

نظرات بسته اند