طراحی داخلی کافی شاپ خود را جذاب تر کنیم

0

طراحی داخلی کافی شاپ

در سال 1971 در شهر سیاتل اولین کافی شاپ با نام استارباکس، با همکاری معلم زبان انگلیسی به نام جری بالدوین و یه معلم تاریخ به نام زو سیگل اغاز به کار کرد.
راز محبوبیت این کافی شاپ در وهله ی اول  چیدمان و طراحی داخلی کافی شاپ ساده و مفید  و در وهله ی بعدی منوی اختصاصی آن و تنوع قهوه ها بسیار زیاد آن بود، در نتیجه برای آسانتر شدن  انتخاب مشتریان بین چند نوع قهوه به صورت هفتگی منوی خود را تغییر می دادند.

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

نوع طراحی داخلی کافی شاپ :

نوع طراحی داخلی کافی شاپ و معماری آن ، مبلمان، وسایل تزئینی از این جهت که می توانند نوستالژی، هنری، فانتزی و یا غیر معمول باشند، می توانند فضای داخلی کافه را متفاوت و جذاب کنند. البته برای همه این موارد نیاز به نوآوری، خلاقیت و صرف هزینه می باشد.

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

برای داشتن دکوراسیون داخلی کافی شاپ ساده باید بدانید:

کافی شاپ ممکن است مکان ملاقات مشتریان با همراهان خود باشد و یا ممکن است، حتی گاهی برای خواندن کتاب یا خوردن قهوه به کافی شاپ بیایند، پس باید علاوه بر کیفیت خوراکی ها و نوشیدنی ها، به طراحی داخلی و سبک چیدمان میز ها و زاویه ی دید هر یک از مشتریان دقت شود.

برای داشتن یک کافه ی ساده و در عین حال جذاب و آرامش بخش بهتر است، از رنگ سفید همراه با رنگ های گرم استفاده  کنید.مبلمان چوبی ساده ای نیز در فضا مورد استفاده قرار دهید.

برای داشتن دکوراسیونی مدرن:

شما می توانید با استفاده از این سبک هزینه ی محدود تری را برای دکوراسیون داخلی خود به کار ببرید، هم چنین این سبک فضای کمتری را نسبت به سایر سبک ها اشغال می کند، زیرا می توانید با کمی خلاقیت از کمترین فضا بیشترین بهره لازم را ببرید.
در این روش می توانید از یک دیوار آجری و ترکیب رنگ های گرم و کلاسیک در نمای دیوار ها، رنگ های تضاد در انتخاب صندلی ها استفاده کنید.

سبک چوبی در دکوراسیون داخلی :

در این نوع طراحی داخلی دکوراسیون کافی شاپ شما می توانید، در هر جایی از طرح های چوبی استفاده کنید حتی نمای بالایی سقف کافی شاپ.
برای مثال ganadara یک رستوران کره ای است و برای سقف این رستوران از ۲۷۰۰ قطعه چوب استفاده شده است که از سقف آویزان هستند. دلیل استفاده از قطعات چوب، ایجاد یک جنگل بامبو بالای سر مشتری است. در ادامه از متریال بتن در این رستوران استفاده ویژه ای شده است. در واقع متریال های اصلی فضا، چوب و بتن هستند.

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

سبک ترکیبی فلز و چوب:

در این سبک از هر دو سبک فلزی و چوبی استفاده می شود. می توانید در استفاده از این سبک ترکیبی از سبک سنتی و مدرن را با استفاده از چوب و فلز پیاده سازی کنید. همچنین می توانید ظاهری تنها مدن ایجاد کنید.
نکات مشترک بین سبک های مختلف:
در حالت کلی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید با توجه به سبکی اجرا شود، که باعث جذب مشتری و افزایش مدت زمانی که در کافه می گذراند گردد.
_انتخاب کف پوش متناسب با سبک دکوراسیون
_استفاده از صندلی، نیمکت و مبلمان با رنگ جذاب و سبکی هماهنگ با سبک دکوراسیون
_نورپردازی خلاقانه با استفاده از چراغ های زیبا و خلاقانه
_طراحی منویی خاص که جزء عناصر تزئینی مهم به شمار می آید.
آخر یکی از نکات ویژه در طراحی این سبک از طراحی دکوراسیون استفاده از گیاهان است، که تاثیر شگفت انگیزی بر آرامش بخش بودن محیز خواهد داشت.

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

اشتراک:

نظرات بسته اند