بازی ایران و چین در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹

0

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره ی هفدهمین دوره ی جام ملت های آسیا سال ۲۰۱۹ و همچنین به صورت مختصر بازی ایران و چین را برای شما بیان کنیم. این مسابقات به میزبانی امارات متحده عربی از ۱۵ دی ماه شروع شده و تا ۱۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

بازی ایران و چین

بازی ایران و چین

مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ در ۲۴ تیم مختلف ودر گروههایA, B, C, D, E, F تقسیم بندی شده اند. تیم ملی کشورمان در گروه D قرار گرفته و تا به امروز با تیم های کشور ویتنام، عراق و عمان رقابت داشته است و در روز پنج شنبه شاهد بازی ایران و چین خواهیم بود. در ادامه مقاله شما را با بازیکنان و تیم های ایران و چین بیشتر آشنا میکنیم.

با تیم های ایران و چین بیشتر آشنا شوید.

 

همانطور که میدانید روز پنج شنبه ۲۴ ژانویه شاهد بازی ایران و چین در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ خواهیم بود. تا امروز ۲۲ ژانویه تیم چین با کشور های فیلیپین، قرقیزستان، کره جنوبی و تایلند بازی کرده و در این بازی ها سه برد و یک باخت داشته است.
در بازی ایران و چین که در پیش رو داریم تیم ملی کشورمان با داشتن یک بازیکن دو اخطاره در وضعیتی حساس قرار گرفته است حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم سر مربی تیم ملی ایران آقای کی روش برای حفظ آمادگی تیم چه تصمیمی میگیرد.

 

تاریخچه ای از تیم و بازی ایران و چین

 

در رقابت های پیش رو که شاهد بازی ایران و چین خواهیم بود قصد داریم شما را به طور مختصر با تیم چین و ایران آشنا کنیم.
تیم چین که مجموعه ای از بهترین بازیکن های فوتبال در چین را جذب خود کرده و در سال های ۱۹۸۴ و ۲۰۰۴ نائب قهرمان جام ملت های آسیا بوده است. این تیم در رده بندی فیفا در رده ی ۷۶ قرار دارد.

تیم ملی ایران جز قدرتمند ترین تیم های آسیایی است و از سال ۱۹۶۸ در رقابت های جام ملت های آسیا حضور داشته و در سالهای ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ قهرمان جام ملت های آسیا شده است. در رقابت های پیش رو که شاهد بازی ایران و چین خواهیم بود ایران در رده بندی فیفا در رده ۲۹ قرار دارد.

تاریخچه ی بازی ایران و چین

تاریخچه ی بازی ایران و چین

تاریخچه ی بازی ایران و چین

طبق گروه بندی های مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ که در حال برگزاری است، روز پنج شنبه شاهد بازی ایران و چین خواهیم بود. اولین دیدار بازی ایران و چین در ۲۱ خرداد ۱۳۵۵ و آخرین دیدار در ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ بوده است که در این دیدار های ۴۱ گل ایران و ۲۱ گل برای چین به ثبت رسیده است. در این سال ها شاهد ۲۵ بازی ایران و چین بوده ایم که در این بازی ها ۵ پیروزی برای چین و ۱۳ پیروزی برای ایران حاصل شده است.

 

بازیکنان تیم های ایران و چین در جام ملت های آسیا و بازی ایران و چین

 

بازیکنان تیم ایران

 

دروازه بان : علیرضا بیرانوند، امیر عابد زاده، پیام نیازمند

مدافعان : رامین رضاییان، پوریا غفوری، پژمان منتظری، محمد حسین کنعانی زادگان،

مرتضی پور علی گنجی، سید مجید حسینی، احسان حاج صفی، میلاد محمدی

 

مهاجمان : مهدی ترابی، مهدی طارمی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری

فرد، سردار آزمون

 

هافبک : روزبه چشمی، امیر ابراهیمی، احمد نورالهی، وحید امیری، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی

اسامی بیان شده دعوت شدگان تیم ملی در جام ملت های آسیا هستند که در بازی ایران و چین وحید امیری به علت دواخطاره بودن نمیتواند بازی داشته باشد.

 

بازیکنان تیم چین

 

دروازه بان : یان جانلینگ، گائو کائو نبو، وانگ دال ای

مدافع : لی یا مینگ، شی که، جانگ لین یی، فنگ وی، جانگ چنگ دانگ، یا یانگ، لیا یانگ

هافبک : ژائو زوری، ژنگ ژی، هائوجون یی، شی جانگ گائو، وو هائو، جین جینگ دائو، یوهانچائو، یو چنگ

مهاجم: زیائو ژی، وی شی هائو، یو لین، یودابائو

این اسامی دعوت شدگان به تیم ملی چین در بازی های جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ هستند که تعدادی از آنها بنا به تصمیم مربی این تیم آقای مارچلو لیپی در بازی ایران و چین شرکت میکنند.

ورزشگاه بازی ایران و چین

ورزشگاه بازی ایران و چین

 

ورزشگاه بازی ایران و چین

 

بازی ایران و چین پنجشنبه و در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه در ورزشگاه شهر ابوظبی به نام محمد بن زاید الجزیره که در سال ۱۹۸۰ تاسیس شده برگزار می شود. ظرفیت ورزشگاه محمد بن زاید که بازی ایران و چین در آن برگزار میشود ۴۲۰۵۶ نفر است.

 

 

اشتراک:

نظرات بسته اند