اصول یک اینفوگرافی خوب کدامند؟

0

هر چه بیشتر به نرم افزارها و کاربردهای رایانه مسلط باشید، شانس بیشتری برای گرفتن پروژه های آنلاین بعنوان دورکاری خواهید داشت. در واقع در عرصه فریلنسینگ مهارت حرف اول را می زند.

یکی از مواردی که بعنوان کار از منزل می توان روی آن تمرکز داشت ساخت انفوگرافی است. تصاویر گرافیکی که با کمترین کلمات اطلاعات بسیاری را منتقل می کنند!

در واقع کلمه اینفوگرافی از دو بخش اینفو (اطلاعات) و گراف (ترسیم کردن) ایجاد شده است. اگر بخواهیم ساده تر آن را عنوان کنیم، اینفوگرافی یعنی ترسیم و دیداری کردن اطلاعات. ممکن است برخی اوقات اتفاق افتاده باشد که میزان اطلاعات ارائه شده پیرامون یک موضوع طولانی باشد، در این صورت آیا اینفوگرافی قادر است همه آن اطلاعات را در قالب یک تصویر به نمایش بگذارد؟

یک اینفوگرافی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اینفوگرافی

اینفوگرافی

* یکی از مهم ترین اصول طراحی اینفوگرافی، تصویر سازی می باشد. بخاطر داشته باشید که تصویر سازی اطلاعات باید به نحوه احسن رعایت شود و در صورت اینکه متن به طور کامل حذف شود، تصویر باید قدرت انتقال مفهوم طرح را داشته باشد.

* جهت به نمایش گذاشتن اطلاعات تا جایی که امکان دارد سعی کنید از جدول ها و نمودار استفاده نمایید. در طراحی اینفوگرافی به کار بردن حجم زیادی از اطلاعات با فونت ریز اصلا توصیه نمی شود.

* اصلی ترین هدف طراحی اینفوگرافی برقراری ارتباط با مخاطبان می باشد . بیشتر مطالب اینفوگرافی ها معمولا جدید و پیچیده می باشند. یکی از اصلی ترین ویژگی های هر اینفوگرافی موفق، توانایی برقراری ارتباط با مخاطب است. زمانی طراح اینفوگرافی به هدف خود می رسد که مخاطبان پس از مشاهده کردن آن، موضوع به کار رفته در طرح را به خوبی متوجه شوند و آن را درک کنند.

* بسیاری از متخصصان در طراحی های خود از تصویر سازی های خوب و مناسبی بهره می برند اما در کنار آن از حجم بالایی از اطلاعات استفاده می کنند. این را در نظر بگیرید که ، انتقال دادن حجم بالای اطلاعات با سادگی و سرعت بالا یکی از اهداف اینفوگرافی می باشد و به همین دلیل در طراحی های خود نباید از متن زیادی استفاده نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند