اشتباهات رایج در رستوران داری

1

در صورتی که قصد راه اندازی رستوران مدرن در تهران را دارید, بهتر است در ابتدا اشتباهات رایج در این صنعت را شناسایی کنید. روز به روز این صنعت در حال رقابتی تر شدن است. خیلی از رستوران ها جهت پاسخ دادن به این نیاز ها فرصت ها را از دست می دهند و هرگز نمی توانند در این شرایطی رستوران را به خوبی مدیریت نمایند. در ادامه ی این مطلب اشتباهات رایج در بازار یابی را به شما عزیزان متذکر می شویم. اگر این نکات را رعایت نمایید, اثر بخشی فعالیت های شما بسیار بیشتر می شود.

اشتباهات رایج در رستوران داری چیست؟

1. اسم تجاری نا مناسب

اسم تجاری یا همان برند خود را به درستی و با دقت بسیار انتخاب نمایید. برند رستوران شما می بایست در تمامی فعالیت هایتان نقش پر رنگی را ایفا کند. وبسایت رستوران و دیگه شبکه های اجتماعی باید با برند منحصر به فرد خودتان معرفی شوند.

2. نادیده گرفتن شبکه های اجتماعی

تمامی رستوران ها می بایست در شبکه های اجتماعی حضور پر رنگی داشته باشند. اگر علاقه ای به شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و یا توییتر ندارید, دلیل بر آن نمی شود که کسب و کار شما نباید در آن حضور پیدا کند. استفاده از شبکه های اجتماعی را به عنوان بخشی از را های ارتباط با مشتری در نظر بگیرید.

رستوران

رستوران

3. ثبت نکردن رستوران در بازاریابی

اگر از سرویس Google my Business استفاده کنید. در این صورت, افرادی که به دنبال یک رستوران خوب می گردند, راحت تر رستوران شما را پیدا می کنند. در گوگل می توانید, ساعات کاری, آدرس وبسایت اینترنتی, منو و دیگر اطلاعاتی که مردم به آن احتیاج دارند, را در آن ثبت نمایید.

4. هزینه نکردن برای بازاریابی

اگر می خواهید بازاریابی به طور مستقیم بر موفقیت های شما تاثیر بگذارد, می بایست هزینه های مربوط به آن را تامین نمایید.

5. اندازه گیری نکردن دقیق عملکرد بازاریابی

در جوامع امروزی بازاریابی به سادگی قابل اندازه گیری شده است. بازدید از سایت, زیاد شدن مخاطبان شبکه های اجتماعی و یا میزا حضور علاقه مندان در یک برنامه ی ویژه به سادگی قابل اندازه گیری است.

6. ارسال بیش از اندازه ایمیل های انگیزشی

اولین علتی که موجب می شود کاربر دریافت ایمیل از طرف شما را غیر فعال کند این است که پست های الکترونیکی زیادی از سوی شما به او ارسال شود. وقتی که مشتری اشتراک خود را جهت دریافت ایمیل از جانب شما لغو می کند, شما نیز دیگر به آن دسترسی ندارید.

7. بی تفاوتی نسب به SEO

برای بهینه سازی موتور های جستجو و همان SEO به اطلاعات تخصصی نیاز دارید که اگر آن را به درستی انجام دهید, موجب می شود که تعداد زیادی مخاطب را به سایت خود جلب نمایید. به طور مثال اگر یک کاربر اسم بال کبابی را در موتور گوگل, جستجو کند استراتژی تعریف شده برای SEO مشخص می کند که کدام یک از رستوران های نزدیک او این غذا ها را در دست دارد. رستوران های مربوطه نیز برای کاربر به نمایش گذاشته می شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. اگر می خوایید رستوران راه بندازید دقت کنید که اشتباهات بقیه رو تکرار نکنید تا شکست نخورید