استفاده از صندلی اپن عاقلانه است یا مد زدگی؟

0

صندلی اپن؛ کانتر آشپزخانه ها را کاربردی تر کرده اند و حالا جزوی از وسایل مهم آشپزخانه شده اند. اقتصادی هم که به ماجرا بنگرید قیمت صندلی بار و اپن نسبت به خرید میز و صندلی نهار خوری پایین تر است و همچنین فضای داخل آشپزخانه بهینه سازی می شود.

برای آنکه صندلی اپن مناسب با آشپزخانه خود پیدا کنید باید به ارتفاع آن دقت داشته باشید. البته برخی مدل ها چون ارتفاعشان توسط جک زیرین قابل تنظیم است نیاز به چنین نگرانی هایی ندارند اما در مدل های چوبی و کمی ساده تر ارتفاع صندلی بسیار مهم است.

در همان سال های نخستین که آشپزخانه های اپن مد شده بودند تنها از این قسمت برای زیباسازی و گذاشتن لوازم دکوری استفاده می شد. اما پس از مدتی که عرض اپن بیشتر شد و همچنین فضای خانه ها محدودتر؛ کم کم اپن تبدیل به یک میز شد که کاربردهای متعددی داشت. از آن برای آماده کردن غذا، گذاشتن لوازم برقی پر کاربرد مثل چرخ گوشت و از همه مهمتر به عنوان میز غذا خوری استفاده شد، البته خرجش کانتر و چند صندلی بار بود!

صندلی اپن آشپزخانه

صندلی اپن آشپزخانه

با اینکه اپن ها بیش از میز نهار خوری ارتفاع دارند اما با مرتفع تر کردن صندلی ها این مشکل هم حل شده است. صندلی های اپن اصلا برای همین منظور طراحی شده اند. فقط باید سایز مناسب انتخاب شود.

خوبی استفاده از اپن به عنوان میز غذا خوری این است که صندلی ها به ردیف چیده می شوند و تنها بخش کمی از فضا اشغال میشود. این بهینه سازی خیلی به کمک دکوراتور ها آمده چون قرار است دنیایی از وسایل را در فضایی محدود جا دهند.

حتی بسیاری از خانواده هایی که خانه و آشپزخانه بزرگی دارند هم این روش را برای مدیریت آشپزخانه پیش گرفته اند. برخی به خاطر سادگی در تردد و بسیاری هم به خاطر مد بودن! هر چه باشد چشم و هم چشمی را نمیتوان از یاد برد!

اشتراک:

نظرات بسته اند