استاندارد ISO 21001:2018

0

استاندارد ISO 21001: 2018  از میان استانداردهای رایج ایزو بر سیستم های مدیریت سازمان های آموزشی و ایجاد مقررات مدیریت آموزشی استوار است.

ایزو 21001 سال 2018 میلادی الزامات سیستم مدیریت برای سازمان های آموزشی (EOMS) را مشخص می کند زمانی که چنین سازمانی:

الف) نیاز به نشان دادن توانایی خود برای حمایت از کسب و توسعه صلاحیت آموزشی، تحقیقاتی و… را داشته باشد.

ب) هدفی جهت ارتقای رضایت دانش پژوهان، کارکنان، و سایز ذینفعان از طریق استفاده موثر از EOMS و فرآیندهای بهبود سیستم و اطمینان از انطباق با الزامات یادگیرندگان و سایر ذینفعان داشته باشد.

تمام الزامات ایزو 21001:2018 عمومی هستند و برای هر سازمانی که از در زمینه ی آموزش، تدریس، یادگیری، تحقیق، پژوهش و… صرف نظر از حوزه، اندازه و بزرگی و کوچکی کاربرد دارد.

همین طور این استاندارد یعنی ISO 21001: 2018 می تواند به سازمان هایی که به طور خاص آموزش مدار نبوده و تنها بخشی از آن ها درگیر مسائل آموزشی، تحقیقاتی و یا تدریس است، اعطا شود.

به طور کلی می توان گفت این گواهینامه ی استاندارد برای هر سازمانی که به نحوی با اصول مدیریت آموزشی، تحقیقاتی و … در ارتباط باشد، قابل صدور بوده و اخذ گواهینامه ایزو در زمینه آموزشی برای جلب رضایت تمامی طرفین سهیم در چنین سازمانی ضروری و کارآمد به نظر می رسد.

به جز این سازمان هایی نیز که محصولات آموزشی تولید می کنند و به طور مستقیم وارد رابطه ی تدریس و یادگیری نمی شوند، کاندیدای مناسبی برای دریافت گواهینامه ی ایزو 21001 به شمار می روند.

برای کسب اطلاعات کافی درباره ی گواهینامه ی ایزو 21001 محصول سال 2018 میلادی می توانید به وب سایت ایزوهوم و استانداردهای رایج ایزو مراجعه کرده و در صورتی که نیازمند دریافت مشاوره حضوری باشید، از جلسات مشاوره ایزوهوم بهره مند شوید.

اشتراک:

نظرات بسته اند