استاندارد Global G.A.P

2

استاندارد جهانی کیفیت میوه و سبزیجات Global G.A.P نامیده می شود.

این استاندارد توسط Food Plus GmbH برای افزایش استانداردهای تولید میوه و سبزیجات تازه تدوین و معرفی شده است.

این استاندارد توسط خرده فروشان اروپایی به رسمیت شناخته شده است و مردم اروپا هنگام خرید محصولات خوراکی از گروه میوه ها و سبزیجات و صیفی جات به داشتن گواهی Global G.P.A دقت دارند.

از آن جایی که مصرف میوه و سبزیجات در سبد تغذیه ی روزانه ی مردم جای بسیاری دارد و هر روز مقادیر زیادی از این مواد خوراکی را مصرف می کنیم، استاندارد بودن روند تولید، نگهداری، بسته بندی و … و همین طور مواد اولیه که کاشته شده و به تولید این محصولات منجر می گردد، فوق العاده مهم هستند.

صدور گواهینامه استاندارد Global G.P.A موجب تضمین حضور ثابت در زمینه ی ایمنی و کیفیت مواد غذایی می شود و نشان می دهد که تولید کنندگان آماده هستند تا به طور مداوم سیستم هایی را برای افزایش استانداردها بهبود دهند.

استاندارد کیفیت محصولات کشاورزی Global G.A.P

استاندارد کیفیت محصولات کشاورزی Global G.A.P

EUREPGAP

Global G.P.A قبلا در شکل EUREPGAP وجود داشته و توسط شرکت EHI مستقر در آلمان به وجود آمده بود. فروشندگان عمده محصولات سبزیجاتی و میوه ها در اروپا هیاتی را برای تدوین این استاندارد تشکیل دادند. و در نهایت GLOBALGAP با عضویت بیش از500 شرکت متعهد به ایجاد استانداردهای بین المللی در زمینه ی کشاورزی شد.

SAI Global / EFSIS توسط FoodPLUS در مراحل اولیه توسعه استاندارد قرار گرفت، به منظور کمک به ایجاد یک پروتکل برای استانداردهای آینده و تایید بازرسی ها.

با داشتن این استاندارد روی محصولات کشاورزی مصرف کننده با اطمینان کامل نسبت به خرید این محصولات اقدام می کند و می توان گفت در بازار رقابتی محصولاتی که به استاندارد Global G.P.A مجهز شده باشند، از بازار پررنگ تر و حجیم تری برخوردار خواهند بود.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. کاش توی ایران هم این استاندارد رعایت می شد. ما که میوه و سبزی هایی که می خوریم انگار با آب انگل دار آبیاری می شن و بعضی وقتا که می گن با آب فاضلاب اینا آبیاری می شن.

  2. دقیقا همین طوره نه تنها استاندارد رعایت نمی شه بلکه هیچ هم اصول بهداشتی رعایت نمی کنن.