استاندارد نقش کلیدی و تاثیر گذار در جامعه دارد

1

در هر رشته ای لازم است تا استاندارد سازی اجرا شود و برای رقابت در سطح جهانی لازم است تا استاندارد های بین المللی را رعایت کرد. صرف نظر از هزینه گرفتن ایزو سود آوری و کیفیت محصولات چیزی است که اول از همه نصیب شرکت تولید کننده و پس از آن شامل حال مصرف کننده می شود.

کشور ما نیز با شعال حمایت از کالای ایرانی سعی بر برداشتن گام مهمی در جهت حمایت از تولیدات داخلی دارد. از این رو استاندارد سازی می تواند هر نوع تولیداتی را نه تنها در کشور خودمان بلکه در سطح جهانی مطرح کند. برای نمونه میتوان به فرش های ایرانی اشاره کرد که امروزه نظیرش را در جهان نمی توان یافت!

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قزوین: سیروس صارمی، مدیر کل استاندارد استان در دیدار با حجت الاسلام نورالله قدرتی، رییس کل دادگستری استان ضمن تشریح برنامه های این اداره کل، گفت: برای انجام برخی از فعالیت ها نیاز به همراهی دستگاههای اجرایی و قضایی است.

وی افزود: نظارت و کنترل جایگاه های CNG، بازرسی آسانسورها به خصوص آسانسورهای مجتمع های خصوصی، ساختمانهای عمومی و ادارات دولتی، بازرسی و نظارت بر وسایل توزین سبک و باسکول ها اقداماتی است که حمایت دستگاه های اجرایی را می طلبد.

استاندارد سازی

استاندارد سازی

مدیر کل استاندارد استان قزوین اظهارداشت: با توجه به اینکه سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد، سازمان ملی استاندارد ایران در همین راستا برای تولید با کیفیت و تحقق فرمایشات معظم له تلاش می کند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی گفت: نقش استاندارد در جامعه بسیار کلیدی و تاثیر گذار است و با همراهی صدا و سیما، شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی به جامعه بیشتر معرفی می شود.

وی تاکید کرد: باید محکم، با قدرت و در چار چوب قانون با متخلفان برخورد شود چرا که هر گونه تخلفی در این زمینه به صورت مستقیم باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت: دستگاه قضایی استان نیز تلاش می کند برای تحقق شعار حمایت از کالای با کیفیت ایرانی و تولیدات ملی پیشگام باشد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. البته اگر استانداردها واقعا رعایت بشن و فقط مهر الکی روی کالاها نخوره! این مهمه!