استاندارد محیط زیست، ایزو 14001

0

گواهینامه ایزو در زمینه ی مدیریت محیط زیست، با عنوان ایزو 14001 ظاهر شده و این طور نیست که تنها به سازمان هایی که به نوعی فعالیتشان در حوزه ی محیط زیست یا مرتبط با آن باشند، تعلق بگیرد.
بلکه به جرات می توان گفت که تمامی سازمان ها و شرکت های تولیدی و خدماتی می توانند واجد شرایط دریافت گواهینامه ایزو 14001 باشند.

 

iso14001

iso14001

زمانی که سازمانی گواهینامه ی ایزو 14001 یا همان استاندارد مدیریت محیط زیست را دریافت می کند، تمامی عوامل آن شرکت می توانند اطمینان داشته باشند که تمامی اثرات محیطی به دقت اندازه گیری شده و در بازه ی استاندارد قرار دارند.
زمانی که سازمانی موفق به اخذ گواهینامه ی ایزو 14001 می شود، می توان گفت که این سازمان حتما توانسته در خصوص مدیریت ضایعات ممتاز عمل کرده و هزینه های خود در این بخش را به حد قابل توجهی کاهش داده و در حاشیه ی امن نگاه دارد.
همین طور دیگر فاکتوری که سازمانی را شایسته ی ایزو 14001 می کند، صرفه جویی در مصرف انرژی و مواد اولیه ست. و البته کاهش هزینه ی توزیع نیز از المان های دریافت گواهینامه ی ایزو 14001 به شمار می رود.
زمانی که شرکتی موفق به اخذ ایزو 14001 می شود، در واقع در یک پیمان نامه ی بین المللی عضو شده و توافقات پیش نوشته ی آن را قبول کرده است، که به واسطه ی آن می باید سیستم زیست محیطی را مد نظر قرار داده و با بهبود بخشیدن وضعیت خود، در راستای کم کردن تولید ضایعات و در موازات آن استفاده ی بهینه از مواد اولیه قدم بردارد.
اگر بخواهید در خصوص گواهینامه ی ایزو 14001 اطلاعات بیشتری پیدا کرده و مشاوره ایزو در این باره بگیرید، می تونید با مراجعه به وب سایت isohome.ir تمامی کمک های لازم را دریافت نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند