استاندارد ایزو برای سازمان های آموزشی

0

سازمان استاندارد جهانی در زمینه سیستم آموزشی استانداردی به نام سازمان های آموزشی تدوین کرده که بر سیستم های مدیریت برای سازمان های آموزشی نظارت دارد.

اینک در عصری زندگی می کنیم که کیفیت خدمات و استاندارد بودن حرف اول را می زند از این رو اخد گواهینامه ایزو در هر رشته و زمینه ای جزو ملزومات است حتی آموزش و پرورش!

از آنجایی که آموزش افراد از کودکی آغاز می شود اگر این آموزشات و درس هایی که می خواند یا شیوه تدریس نا مناسب با نیاز های روز جامعه باشد بدون شک آن فرد در آینده نه تنها خودش جایگاه خوبی در جامعه نخواهد داشت بلکه زیان هایی نیز به جامعه و اطرافیان خواهد زد.

تصور کنید کودکتان امروز به جای اینکه کار با رایانه و زبان انگلیسی را که زبان تولید علم است در محیط آموزشی درس هایی مانند شیوه های شکار حیوانات یا زبان یکی از کشور های آفریقایی را بیاموزد بدون شک در آینده نه تنها نسل حیوانات را منقرض خواهد کرد بلکه آن زبانی را هم که آموخته به هیچ دردش نمی خورد.

استاندارد سازی سازمان های آموزشی

استاندارد سازی سازمان های آموزشی

یکی از اهداف سازمان استاندارد بین المللی از تدوین استاندارد ایزو 21001 کمک کردن به ارائه بهتر خدمات آموزش به فعالان این بخش است. این استاندارد تمام مقاطع تحصیلی را در بر گرفته و بنا به نیاز هر سن استانداردهایی را مشخص کرده است که فرد در چه سنی چه علمی را بیاموزد و …

استاندارد ایزو 21001 با عنوان سازمان های آموزشی- سیستم های مدیریت برای سازمان های آموزشی- الزامات برای دستورالعمل استفاده با هدف رویارویی با چالش هایی است که تعیین کننده الزامات سیستم مدیریتی هستند. این الزامات به تامین کنندگان خدمات آموزشی در برآوردن انتظارات دانش جویان، مشتریانشان و کسب اعتبار و اثرگذاری بیشتر کمک می کند.

این استاندارد توسط کمیته پروژه ISO/PC 288 تدوین شده که متمرکز بر همکاری میان موسسات آموزشی، دانش جویان و مشتریان است. موسسه استاندارد کره جنوبی (KATS) مسئولیت دبیرخانه کمیته مذکور را بر عهده دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند