ایزو 8559 : استانداردهای اندازه پوشاک

0

صدور گواهینامه ایزو در حوزه ی پوشاک نیز قابل توجه به نظر می رسد. با اضافه شدن استانداردها از جمله استاندارد ایزو 8559 به صنعت پوشاک، این صنعت در اندازه گیری متحول گردید. در دوران گذشته، ما برای خرید لباس به سراغ طراح یا همان خیاط لباس می رفتیم. امروزه ما در مورد چیزهایی مانند “اندازه صفر” صحبت می کنیم و تعجب می کنیم که آیا ما باریک تر شده ایم؟ با سی اس وب همراه باشید.

آیا تا حالا به این فکر کرده اید که اندازه لباس ها چطور محاسبه شده و چرا آن ها با یکدیگر متفاوت هستند؟ استاندارد ایزو برای اندازه گیری سایز بدن افراد، برای محاسبه اندازه لباس و مشخصات به تازگی به روز شده است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز در خور و متناسب از کار در می آید.

اندازه هایی که در سایزبندی لباس های می بینیم در طول تاریخ مرتبا تغییراتی داشته اند. از آن جایی که لباس های آماده به پوشیدن با اندازه های استاندارد در اواسط قرن نوزدهم ظاهر شدند و همین طور پیش آمده و امروزه اندازه های مختلف برند ها و کشورها همچنان بر اساس پروفایل های مختلف شکل بدن فرض می شود.

به منظور تعریف این اندازه، تولید کنندگان باید بدانند چگونه می توانند سایز بدن انسان را اندازه گیری کنند تا اطمینان حاصل شود که نسبت درست خواهد بود.

استاندارد ISO 8559

استاندارد ISO 8559 از گروه استانداردهای ایزو به آن ها کمک می کند تا این کار را انجام دهند. این استاندارد تعیین می کند که کدام بخش از بدن انسان باید در این اندازه گیری دخیل بوده و سایز آن مورد توجه قرار بگیرد.

 

استاندارد ISO 8559

استاندارد ISO 8559

 

استانداردهای سری ISO 8559، دستورالعمل هایی را برای تولید کنندگان پوشاک برای ایجاد پروفایل های اندازه و شکل بر اساس جمعیت های مختلف برای ایجاد انواع لباس و مانکن ها فراهم می کند. این استاندارد به تازگی به روز شده اند تا منعکس کننده تغییرات در بخش لباس پویا و از بین بردن موانع تجاری با هماهنگ کردن اندازه مارک و شرایط مرجع در سراسر جهان باشد.

این استانداردها توسط کمیته فنی ISO / TC 133، ISO-TC 133، سیستم اندازه گیری لباس – اندازه اندازه گیری، اندازه گیری اندازه و اتصالات دیجیتال، که دبیرخانه آن توسط SABS برگزار می شود، عضو ISO برای آفریقای جنوبی، ایجاد و تجدید نظر شده است.

رینا پانداروم، رئیس ISO / TC 133 ، اعلام کرد که سری ایزو 8559 با هدف افزایش رضایت مشتری و کاهش بازگشت اقلام تدوین شده است.
وی می گوید: “آن ها همچنین با ایجاد مجموعه ای از نشانه های اندازه و شرایط مرجع، به کاهش موانع تجارت بین المللی کمک خواهند کرد. این به ساده سازی اطلاعات در مورد برچسب های پوشاک برای خریداران کمک می کند، زیرا در حال حاضر، ابعاد بدن در برچسب های اندازه گیری پوشاک ذکر شده اند که با اندازه گیری های بدن ارتباط مستقیمی ندارند. ”

سری ایزو 8559 به دو بخش تقسیم می شود. قسمت 1، تعریف و تولید اندازه گیری های بدن، ایجاد اندازه و شکل پروفایل ها و کاربرد آنها در زمینه لباس می باشد. قسمت 2 طراحی شده است که در ارتباط با قسمت اول مورد استفاده قرار گیرد و ابعاد اولیه و ثانویه برای انواع پوشاک مختلف را مشخص می کند. هدف از این استاندارد ایجاد یک سیستم تعیین اندازه است که می تواند توسط تولید کنندگان و خرده فروشان مورد استفاده قرار گیرد تا نشان دهد که مصرف کنندگان ابعاد بدن را به صورت تناسب بندی شده در قالب لباس می دانند.

اشتراک:

نظرات بسته اند