از پنج شنبه موج جدید بارندگی آغاز شد

0

احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود یک سامانه ی بارشی جدید به کشور از پنج شنبه 25ام اسفند ماه خبر داد.

وی به ایسنا گفت: بنا بر تحلیل نقشه ها و داده های هواشناسی، امروز 22ام اسفند ماه در استان های شرقی کشور از جمله کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی رگبار باران، همراه با وزش باد و رعد و برق پیش بینی می شود. همچنین به دلیل وزش باد احتمال وقوع گرد و خاک در این استان ها وجود دارد.

موج جدید بارشی

موج جدید بارشی

وی ادامه داد: امروز به دلیل نفوذ جریانات خنک و مرطوب به نوار شمالی کشور، بارش باران و مه گرفتگی در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

احد وظیفه اظهار داشت: فردا و پس فردا 23 و 24ام اسفند ماه اغلب نقاط کشور بدون بارش خواهد بود تا این که در اواخر روز پنج شنبه موج بارشی از شمال غرب و غرب به کشور نفوذ می کند.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بیان داشت: از امروز تا پنج شنبه در اغلب نقاط کشور روند افزایش کند دما حدود 3 درجه ی سلسیوس خواهیم داشت. همچنین طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

همین طور وی در خصوص شرایط جوی و آب و هوایی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران فردا و پس فردا 23ام و 24ام اسفند ماه صاف همراه با وزش باد خواهد بود. همچنین تهران در اواخر وقت افزایش ابر خواهد داشت. بیشترین و کمترین دمای تهران در این دو روز به ترتیب 19 و 8 درجه ی سانتی گراد و 21 و 10 درجه ی سانتی گراد پیش بینی می شود.

منبع: ایسنا

اشتراک:

نظرات بسته اند