از مواد غذایی که باید در کنار هم مصرف شوند چه میدانید؟

0

ما اعلب غذاهایی که به مزاجمان سازگار است و از طعمشان خوشمان می آید را مصرف می کنیم بدون آنکه در موردش تحقیق کنیم که آیا برایمان مفید است یا نه؟ برخی مواد غذایی وجود دارند که باید در کنار ماده غذایی دیگری مصرف شوند تا بیشترین سود را به بدن برسانند یا آنکه از زیان آن جلوگیری شود در موردآنها چه می دانید؟

در این نوشته به معرفی چند مورد از غذاهایی که باید همراه مکمل مصرف شوند می پردازیم. بحث تغذیه بسیار مهم است سعی کنید آنرا جدی بگیرید!

ترکیب های غذایی که در طول روز مصرف می کنید امکان دارد اصلا مناسب نباشند و زمینه ساز بیماری هایی باشند که بعدها گریبانگیرتان می شوند. از این پس در ترکیبات غذایی دقت بیشتری داشته باشید.

تخم مرغ آب پز با سالاد
تحقیقات نشان داده که باید سالاد را با تخم مرغ آبپز مصرف کرد تا بیشترین بهره را از سبزیجات برد! سبزیحات کمک می کنند تا بدن بهتر بتواند پروتئین موجود در تخم مرغ را جذب کند و همینطور چربی که در زده تخم مرغ موجود است به بدن کمک می کند تا بهتر کاراتئونیدها یا همان آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات را جذب کند و این بهترین شیوه برای بهرمندی از سالاد است.

سیب زمینی سرخ شده با سبزیجات
همه میدانیم که سیب زمینی سرخ شده از لحاظ ارزش غذایی چندان با اهمیت و مفید نیست و باعث چاقی میشود اما راهی برای مصرف این ماده غذایی دوست داشتنی وجود دارد که کم ویتامین بودن آنرا پوشش می دهد. می توانید در کنار سیب زمینی سرخ شده سبزیجات خام یا بخار پز هم مصرف کنید تا این کمبود ویتامین جبران شود.

مواد غذایی

مواد غذایی

روغن زیتون با کلم بروکلی
محققان میگویند بهتر است روغن زیتون با کلم بروکلی در کنار هم مصرف شوند تا هم خوشمزه باشند و هم مقوی تر!
شاید مصرف چربی های غیراشباع برای قلبتان مفید باشد، اما نمی توانید انکار کنید که این چربی ها کالری بالایی هم دارند. از طرف دیگر، سبزیجاتی مثل بروکلی، میزان زیادی از ویتامین های محبوب در چربی مثل A،E،K و D را در خود جا داده اند و اگر این سبزیجات را با چربی های سالم مصرف کنید، به جذب بهتر آن ها کمک می ‎کنید.

ماست با گردو
ماست را همه دوست دارند و گردو هم که جزو محبوب ترین مواد غذایی است و همینطور مقوی. همانطور که می دانید ماست سرشار از ویتامین D است، که برای تقوست استخوان ها بسیار مفید و ضروری است. به صورت عادی بخش ناچیزی از ویتامین D موجود در ماست جذب بدن می شود اما اگر همراه ماست گردو هم مصرف شود مغز گردو کمک می کند که میزان زیادی از ویتامین D ماست جذب بدن شود.

ماهی با اسفناج
در مورد مقوی بودن ماهی که هیچ شکی نیست و اسفناج هم که آنقدر خاصیت دارد که برخی آنرا با گوشت مقایسه می کنند. ماهی سرشار از ویتامین D است و اسفناج هم منیزیم دارد. محققان میگویند همراه شدن منیزیم با ویتامین D به جذب بهتر آن کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان کولن را هم کاهش می دهد.

زردچوبه با فلفل سیاه
ادیوه جات نه تنها غذاها را خوش طعم می کنند بلکه خودشان ویتامین و مواد مغذی دارند که برای بدن مفید هستند. ترکیباتی در زدچوبه وجود دارند که ضد سرطان هستند و زمانی تاثیر بیشتری دارند که با فلفل سیاه همراه باشد. محققان توصیه می کنند که زدرچوبه را همراه با فلفل سیاه مصرف کنید تا بهتر از خواص هردوی آنها بهره ببرید.

سس گوجه با اسفناج
اسفناج نه تنها منیزیم بلکه آهن فراوانی دارد به طوری که میتواند جایگزینی برای گوشت باشد! تنها این تفاوت را دارد که آهن موجود در سبزیجات مثل گوشت سریع و ساده جذب بدن نمی شود. اگر میخواهید که تمام آهن موجود در اسفناج را جذب کنید بهتر است در کنار آن سبزیجاتی که ویتامین C دارند هم مصرف کنید، گوجه فرنگی سرشار از ویتامین C است.

پسته با کشمش
پسته صدها خاصیت دارد و از همه اینها گذشته خوشمزه بودن آن دلیل خوبی برای مصرف آن است. اما محققان می گویند بهتر است پسته را با کشمش مصرف کنید تا بیشتر از خاصیت های هردو بهرمند شوید. مصرف هم زمان پسته و کشمش به تنظیم متابولیسم بدن و کاهش احتمال ابتلا به دیابت کمک می کند. همچنین چربی پسته، قندخون شما را تنظیم می کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند