از سانتوس به کی روش: داورها تاثیرگذار نیستند!

0

سرمربی تیم ملی پرتغال می گوید داوران ویدئویی تاثیری در نتایج مسابقات ندارند و مطرح کردن این مسائل بهانه جویی است.

فرناندو سانتوس در نشست خبری قبل از بازی با ایران در خصوص رویارویی با کارلوس کی روش و انتظارش از اتفاقات این دیدار گفت: من این فرصت را داشتم که نه فقط دو دیدار قبلی، بلکه سایر مسابقات گذشته تیم ایران را هم تماشا کنم و مطمئن هستم ایران تیم قدرتمندی است چراکه در 10 دیدار 9 پیروزی و یک تساوی داشته است.

آنها تیمی سازمان یافته هستند و برای دومین بار پیاپی است که در جام جهانی حضور پیدا می کنند و بازیکنان تیم ایران در لیگ های اروپایی مانند روسیه و یونان به میدان می روند.

سرمربی تیم ملی پرتغال اضافه کرد: شاید بعضی ها بازی های ایران را تماشا نکرده باشند، اما من به خاطر کارم بازی های آنها را دیده ام؛ بازیکنان ایران به خوبی می دانند چطور از ضدحملات استفاده کنند و مطمئنا بازی فوق العاده ای خواهد بود.

سانتوس عنوان کرد: هم من به دنبال پیروزی هستم و هم کی روش و مطمئنا این اتفاق موجب می شود بازی جذابی شاهد باشیم.

او در مورد اینکه کارلوس کی روش مقابل تیم کشورش قرار گرفته است، اظهار کرد: هر کسی حس خودش را دارد؛ من هم می خواستم در بازی های تیمم پیروز شوم، حتی اگر مقابل تیم کشورم بازی کنم و مطمئنا هر تیمی به دنبال پیروزی است.

سانتوس درباره همکاری اش با پرتغال از گذشته تاکنون و تاثیر حضور او مقابل ایران گفت: من در اسپورتینگ مربی او بودم و او در 18 سالگی به منچستریونایتد رفت، اما برای بازی فردا باید بگویم که این تیم پرتغال است که مقابل ایران بازی می کند و نه رونالدو برابر ایران.

کی روش در برابر پرتغال

یکی از اصلی ترین جذابیت های این بازی، تقابل کارلوس کی روش با تیم کشورش، پرتغال است. کارلوس کی روش قبل از تیم ملی ایران سرمربی پرتغال بود و در جام جهانی ۲۰۱۰ هدایت این تیم را بر عهده داشت و با این تیم تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. از آن تیم ملی پرتغال، کریستیانو رونالدو، پپه، برونو آلوز، بتو در ترکیب تیم فعلی پرتغال حضور دارند و کی روش شناخت خوبی از حریف دارد. فرناندو سانتوس سرمربی پرتغال نیز در تیم اشتوریل این کشور شاگرد کی روش بوده است.

کریس رونالدو مهره کلیدی سانتوس

کریس رونالدو مهره کلیدی سانتوس

جدال با کریس رونالدو

از همان روز قرعه کشی که مشخص شد ایران با پرتغال هم گروه است دغدغه اصلی این بازی تقابل با کریستیانو رونالدو بود. برنده ۵ توپ طلای فوتبال جهان، آماده ترین بازیکن حال حاضر دنیا محسوب می شود و تاکنون هر ۴ گل پرتغال را در این رقابتها به ثمر رسانده است.

کریس رونالدو در جام های جهانی قبلی ندرخشیده بود و فقط ۳ گل زده بود که یک گل به ایران بود ولی در این جام متفاوت ظاهر شده و پس از فتح جام ملتهای اروپا به دنبال تنها جامی است که در کلکسیون افتخاراتش به چشم نمی خورد.

به جز این کریس رونالدو، یک تهدید برای مهمترین رکورد جهان به نام فوتبال ایران ثبت است به حساب می آید. این بازیکن تنها ۲۴ گل با رکورد ۱۰۹ گل ملی علی دایی فاصله دارد و پس از دایی دومین گلزن برتر بازیهای ملی تاریخ است. گل نخوردن برابر رونالدو و حذف احتمالی پرتغال می تواند رکورد شکنی رونالدو را مشکل کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند