ارسطو: فیلسوف، معلم و دانشمند

0

اگر به خواندن زندگی نامه علاقه مند باشید، زندگی نامه ی فیلسوف بزرگ ارسطو می تواند هم بسیار خواندنی بوده و هم دریچه هایی جدید را به رویتان بگشاید.
ارسطو فیلسوف، معلم و دانشمند نوشته ی شارون کاتز کوپر، زندگی نامه ی ارسطو را به زیبایی به لطف قلم به خواننده ی خود می شناساند.

تاثیر ارسطو بر قلمرو فلسفه ی جهان، انکار نشدنی و بسیار وسیع است. به جرات می توان ارسطو را بزرگترین متفکر جهان باستان به شمار آورد. چنان که کارل یاسپرس در مورد وی چنین می گوید: ” ارسطو، زبان فلسفه را پی نهاد. هر فیلسوفی پس از او، چه ارسطویی باشد چه ضد ارسطویی، یا در محدوده ی مقولات او مانده، یا از محدوده ی مقولات او آغاز کرده است.”

ارسطو در سال 384 قبل از میلاد مسیح در شهر استاگیرا که در شبه جزیره ی خالکیدیکس واقع شده چشم به جهان گشود. او در هفده سالگی به آتن رفته و در آن جا به آکادمیای افلاطون ورود کرد و تا زمان مرگ افلاطون به عنوان دستیار و شاگرد کنارش ماند.

در سال 349 پیش از میلاد ارسطو به وسیله ی دعوتی که از سوی فیلیپ مقدونی پادشاه مقدونیه داشت به این سرزمین رفته و برای زمانی به عنوان مربی اسکندر کبیر که فرزند فیلیپ بود در مقدونیه به سر برد.

برای اطلاع از چند و چون باقی سرگذشت و حوادث زندگی فیلسوف بزرگ ارسطو می توانید از فروشگاه دانلود کتاب فیدیبو کمک گرفته و کتاب فوق و یا دیگر کتاب هایی درباره ی ارسطو را تهیه نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند