ادامه فعالیت اینستاگرام از نگاه معاون دادستان کل کشور

0

عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان کل کشور ادامه ی فعالیت اینستاگرام را غیرقانونی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می داند.

وی در کانال شخصی خود در اپلیکیشن پیام رسان سروش به آسیب هایی که اپلیکیشین اینستاگرام در فضای مجازی ایجاد کرده و نحوه ی خبررسانی آن پرداخته و می گوید که اینستاگرام انحصار صوت و تصویر را از صدا و سیما گرفته است.

وی اظهار می دارد: علی رغم گذشت بیش از 5 ماه از صدور دستور فیلتر تلگرام، مسئولین ذیربط به نسخه های فارسی این پیام رسان اجازه داده اند بر خلاف دستور قضایی بازپرس به طور غیر قانونی به عنوان فیلتر شکن عمل کرده و در این موقعیت جنگ اقتصادی ورسانه ای دسترسی 30 میلیون نفر ایرانی را به این شبکه فیلتر شده فراهم کرده اند. همچنین بهترین پهنای باند و تجهیزات و سرورها را از بیت المال به این فیلتر شکن ها اختصاص داده و با این اقدام تبعیض آمیز شبکه های اجتماعی داخلی را در آستانه نابودی قرار داده اند.

 

مخالفت خرم آبادی با ادامه فعالیت اینستاگرام در ایران

مخالفت خرم آبادی با ادامه فعالیت اینستاگرام در ایران

 

وی به مسدود شدن کانال تلگرامی @dolaril توسط مدیران ارشد تلگرام اشاره کرده و تاکید می کند که این کانال به دلیل انتشار اخبار کاهش قیمت دلار مسدود شده است.

خرم آبادی ادامه می دهد: شبکه اجتماعی اینستاگرام بر خلاف مصوبات شورای عالی فضای مجازی و کمیسیون‌های زیر مجموعه آن بدون اینکه سرورهای خود را به داخل منتقل نماید و بدون اینکه مقررات قانونی را بپذیرد در فضای مجازی کشور مشغول فعالیت رسانه‌ای است و برخلاف قانون اساسی صوت وتصویر فراگیر را از انحصار سازمان صدا وسیما خارج کرده و بدون هرگونه محدویت قانونی سال‌هاست که مشغول تهاجم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی علیه مردم می باشد و مسئولین فضای مجازی علیرغم تذکرات دلسوزان خم به ابرو نمی آورند..

در زیر بیشتر بخوانید:

https://bit.ly/2Qzd65W

اشتراک:

نظرات بسته اند