اختلال در خطوط تلفن مجازی؛ مشکل بزرگ پیش روی استارتاپها

0

یکی از مهمترین ابزارهای مورد نیاز استارتاپها و افرادی که پروژه آنلاین انجام می دهند، بهره گرفتن از شماره تلفن مجازی است. شماره تلفن مجازی به این افراد کمک می کند تا حد زیادی در هزینه های جاری کسب و کار خود صرفه جویی کنند. اما بسته شدن خطوط مجازی یک مشکل مهم پیش روی استارتاپها و کسب و کارهای نو است.

اخیرا در خبرها شنیده می شود بسیاری از خطوط مجازی که توسط شرکتهای استارتاپی و پروژه آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند، مسدود شده اند. گرچه قرار است این مشکل به زودی برطرف شود با این حال خسارت سنگینی به بسیاری از این کسب و کارها وارد شده است.

پروژه آنلاین , شماره تلفن مجازی

پروژه آنلاین , شماره تلفن مجازی

در خصوص شماره تلفنهای مجازی باید گفت، چند سالی است شرکتهایی ظهور کرده اند که خدمات دفتر کار مجازی ارائه می دهند که یکی از خدمات آنها ارائه ی شماره تلفن مجازی است. این شرکتها به کسب و کارهایی که توان مالی کافی برای داشتن یک دفتر کار حقیقی را ندارند کمک می کنند تا یک دفتر کار مجازی برای خود ترتیب بدهند.

اغلب مشتریان دفاتر کار مجازی استارتاپها، مشاغل خانگی، مشاوران در حوزه‌ های مختلف، فریلنسرها، عرضه‌ کنندگان خدمات و پروژه آنلاین، خرده ‌فروشان اینترنتی و همچنین شرکتهایی که در شهرستانها و روستاها به فعالیت می‌پردازند، هستند که سعی می کنند با حداقل هزینه خدماتی را ارائه دهند.

در این میان بسته شدن خطوط مجازی که ابزار اصلی دفاتر کار مجازی است، خسارت غیر قابل جبرانی را به این کسب و کارهای نوپا وارد کرده است. گفته می شود از روز چهارشنبه 18 ام بهمن شماره تلفنهای مجازی دچار اختلال شده اند که هنوز دلیل اصلی آن مشخص نیست.

بر اساس مطالب مندرج شده در سایت مخابرات، خطوط دفتر کار مجازی مطابق مقررات مخابرات ایران به کاربر واگذار می‌ شوند و حتی از امنیت بیشتری نسبت به خطوط تلفن ثابت معمولی برخوردار هستند چرا که یک لایه امنیتی هم روی خطوط قرار داده می ‌شود تا قابلیت ضبط و بایگانی کردن آنها وجود داشته باشد.

با این حال هنوز به درستی مشخص نیست که چرا خللی در فعالیت این دفاتر کار مجازی که به عنوان شرکتهای دانش‌ بنیان کار می‌ کنند به وجود آمده است. ولی نکته‌ ای که در این میان مشخص است، زیانهای هنگفتی است که در پی قطع شدن این سیستم به کسب‌ و  کارهای نوپا وارد شده است. به نظر می ‌رسد وزارت ارتباطات یا سازمان مخابرات، بعد از گذشت 5 روز عدم پاسخگویی، تلاشی برای وضعیت این خطوط انجام نداده اند.

اشتراک:

نظرات بسته اند