اخبار بیت کوین: به سمت تولید رمزپول داخلی

1

به گزارش سی اس وب به نقل از برنامه ی “روی خط اقتصاد” رادیو اقتصاد، نصرالله جهانگرد، معاوت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تولید رمز پولهای داخلی باید به سرعت در دستور کار قرار گیرد تا از آسیب رمز پولهای بین المللی مانند چیزی که در خرید و فروش بیت کوین وجود دارد، در امان بود.

وی ادامه داد: از نمودهای پیشرفت هر کشوری در حوزه ریاضی و کاربرد سیستم های کامپیوتری خلق پول های رمزنگار است.
جهانگرد به گسترش بیت کوین در عرصه ی جهانی اشاره کرده و صحبت های خود را این طور ادامه داد که: بیش از 10 نوع انواع رمز پول در سطح جهان به وجود آمده است.

بیت کوین و تولید رمز پول ملی

بیت کوین و تولید رمز پول ملی

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: برخی از کشورهای جهان استفاده از رمز پول را پذیرفته اند و برخی دیگر در بهره گیری از آن را مقاومت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه برای تصمیم گیری درباره استفاده از رمز پول سه راهکار در پیش روی هر کشوری قرار دارد، گفت: نخستین راهکار تبعیت از رمز پولهای جهانی است.

او اضافه کرد: دومین راهکار وارد شدن به طرح های محدودتر است به طوری که در این میان تنها با کشورهایی که با آنها رابطه وجود دارد از رمز پولهای مشترک استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از رمز پول اختصاصی در بازارهای داخلی سومین راهکار در استفاده از رمز پول است، اظهارداشت: در ایران برای استفاده از رمز پول اختصاصی و یا مشترک با سایر کشورهای همگن باید اهتمام ویژه ای شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان ساخت: رمز پولهای بین المللی با انواع روش های صرافی و تکنیک های بورس بازی حجم بالایی از توان ارزی کشور را به سمت خود جذب کرده و به اقتصاد آسیب می زنند.

وی اضافه کرد: اگر پول ملی در عرصه جهانی توانمندتر شود می تواند در صحنه بین المللی اعتبار کسب کند که این اعتبار پشتوانه ای برای کشور به شمار می رود.

همچنین وی به عدم تائید هیچ یک از بانک های مرکزی جهان نسبت به بیت کوین پرداخته و گفت: رمز پولها بر اساس توافق میان دو طرف معامله تجاری پا به عرصه وجود گذاشته و به عنوان یک برات میان خریدار و فروشنده توافق شده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با وجود این شرایط اگر مردم ایران از بیت کوین استفاده کنند حجم بالای ارز از اقتصاد کشور خارج خواهد شد.

وی صحبت های خود را با ذکر این نکته که شرایط برای ایجاد رمز پول ملی بر پایه ی ریال فراهم بوده پیش برده و تاکید کرد: بسیاری از کشورها طی دو سال گذشته در استفاده از رمز پول اختصاصی مطالعاتی داشته اند به طوری که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا طی سال 2018 تصمیم به تولید آن دارند.

جهانگرد در نهایت گفت: رایزنی هایی برای تولید رمز پول ملی صورت گرفته اما هنوز از سوی مسئولان کشور نسبت به ایجاد آن تدابیری اتخاذ نشده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. الکساندر در

    یعنی من نمی دونم کی گفته که همه چیز باید ملی باشه و هر چیزی که توی دنیا به وجود می یاد و پاش توی ایارن باز می شه حتما ما باید سفت وایسیم و بگیم که می خوایم ملیش رو داشته باشیم! خب چه کاریه آخه رمز پول اولا چیه! ارز دیجیتال. بعدم دیجیتالم کجا بود؟ به قول اقای کاووسی.. اونا ساختن خودشون باهاش درگیرن حالا ما هم بیایم یه دونه ملی بسازیم بعد بزنیم توی سر خودرمون. حکایت بومی سازی تلگرامه. رفتین تاحالا توی پیام رسانه سروش؟ آدم افسردگی می گیره