احتمال رفع فیلترینگ یوتیوب برای دانشگاه ها

0

یوتیوب یکی از قدرتمندترین پایگاهای اشتراک ویدئو است که بنا بر دلایلی این سایت در ایران فیلتر است و استفاده از آن تنها با فیلتر شکن میسر است.

فیلترینگ در تمامی کشورها وجود دارد چرا که برخی از دولتها استفاده از برخی سایت ها را برای شهروندان خود مضر می داند. این در حالیست که برخی از این سایت ها می تواند کاربردی دو گانه داشته باشد، یعنی هم مفید باشد و هم مضر.

پایگاه یوتیوب و بلاگ اسپات نیز از جمله همین پایگاه ها هستند که می توانند برای اشتراک گذاشری ویدئو مطلب بسیار مهم و کاربردی باشند. چنین قابلیتی برای مجامع علمی و دانشگاهی بسیار مفید و کاربردی بوده و احتمالاً به همین دلیل هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال رایزنی با دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر بلاگ اسپات و یوتیوب در دانشگاه هاست.

 

اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است که نشان دهنده ی آن است که اشتراک گذاری ویدئوهای آموزشی از مهمترین فواید یوتوب برای دانشگاه هاست.

 

احتمال رفع فیلترینگ یوتوب و بلاگ اسپات در دانشگاه های کشور

احتمال رفع فیلترینگ یوتوب و بلاگ اسپات در دانشگاه های کشور

 

به گزارش سی اس وب و به نقلاز خبرگزاری فارس، محمد جواد آذری جهرمی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در مراسم بهره برداری از نسل سوم شبکه علمی کشور خبر از رایزنی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با دادستانی کل کشور داده و گفته:

 

    با دادستانی کل کشور مذاکرات جدی انجام داده ایم که دو سرویس بلاگ اسپات و یوتوب در دانشگاه ها رفع فیلتر شود و در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گیرد.

 

به گفته وی نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کارگروه فیلترینگ به شدت موضوع را پیگیری می کنند و مطالب برای ارائه این درخواست آماده شده است.

 

در صورت تحقق این امر، فرآیند انتقال دانش و یادگیری دانشجویان به شدت بهبود یافته و دیگر نیاز نیست اهالی دانشگاه برای دیدن یک ویدئوی آموزشی، فیلترینگ اینترنت را به روش های مختلف دور بزنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند