اجرای طرح رجیستری به فاز چهارم رسید

4

با توجه به برنامه ریزی برای اجرای طرح رجیستری به منظور جلوگیری از قاچاق تلفن های همراه، فازهای مخنلفی برای اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفت که تا به امروز تعدادی از برند ها مشمول این طرح شدند.
بد نیست بدانید که تا کنون 14 هزار دستگاه تلفن همراه با اجرای طرح رجیستری غیر فعال شدند.
بنا بر گفته ی رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران، فاز چهارم رجیستری مربوط به گوشی ها و تبلت های سیم کارت خور دست دوم و کارکرده برندهای اپل، گوگل، بلک بری و موتورلا است.

 

رجیستری تلفن های همراه

رجیستری تلفن های همراه

مهدی محبی، رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران درباره تعداد گوشی هایی که تا به امروز با طرح رجیستری از کار افتاده اند، گفت: بر اساس آخرین گزارش رجیستری، ۱۴ هزار دستگاه موبایل از برندهای اپل، گوگل، بلک بری و موتورلا با این طرح غیر فعال شده است و دیگر از شبکه ارتباطی کشور سرویس دریافت نمی کنند که از این میزان ۳۰ درصد گوشی ها مهمان بوده و از کشور خارج شده اما در حدود ۱۰ هزار تلفن همراه مربوط به بازار ایران است که باعث شده تا برخی در عرضه و استفاده با مشکل مواجه شوند.

او همچنین  در خصوص راهکار شکایت و پیگری قانونی گوشی های غیرفعال شده مردم گفت: برخی از مسئولین اعلام کرده اند که مردم باید به سازمان تعزیرات حکومتی برای شکایت و پیگیری تلفن های همراه غیر فعال شده مراجعه کنند اما این مسئله اشتباه است. مردم برای پیگیری گوشی های غیر فعال شده، ابتدا با فاکتور به فروشگاهی که از آن خرید انجام دادند مراجعه کنند و در صورتی که فروشگاه از تعویض موبایل ممانعت کرد می توانند به قسمت شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت یا اتحادیه دستگاه های مخابراتی تهران واقع در خیابان حافظ، بعد از جمهوری، کوچه حسین حسنی، پلاک ۱۸ مراجعه کنند.

رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران با اشاره به چگونگی فاز چهارم طرح رجیستری موبایل برای ثبت گوشی های دست دوم گفت: فاز چهارم رجیستری مربوط به خرید و فروش گوشی دست و دوم و کارکرده است؛ در حقیقت برای واگذاری و فروش یک تلفن همراه به فرد دیگری باید فرآیند رجیستری انجام شود که این مسئله کاهش سرقت تلفن همراه را به دنبال دارد.

او در ادامه ی سخنان خود تاکید کرد: فاز چهارم رجیستری مربوط به گوشی ها و تبلت های سیم کارت خور دست دوم و کارکرده برندهای اپل، گوگل، بلک بری و موتورلا است؛ درواقع برندهایی که تا به امروز در دو فاز اجرایی وارد طرح شده اند. مسئله مهم این است که به مرور زمان تلفن های همراه دست دوم تمامی برندها به منظور ساماندهی بازار گوشی های دست دوم و کارکرده در طرح رجیستری قرار می گیرند.

محبی درباره فرآیند ثبت یک دستگاه تلفن همراه دست دوم اظهار داشت: از آنجایی که طرح رجیستری متکی به شماره سیم کارت است و گوشی ها با سیم کارت در شبکه ارتباطی ثبت می شوند، فروشنده موبایل دست دوم و کارکرده وارد سایت سامانه همتا می شود و شماره سیم کارت خریدار را وارد می کند و بدین صورت عملیات واگذاری از شماره سیم کارت صاحب دستگاه به شماره سیم کارت صاحب جدید موبایل انجام می شود.

اشتراک:

4 دیدگاه

  1. آقا بگین کی سامسونگ و اینا رو وارد بازی می کنن؟ مساله این است

  2. اوه اوه، حالا هی ر به ر گوشی های اطرافیانمون از کار می افتند

  3. امیر حسن در

    هاهاهاهاها وای من یع گوشی برای یکی کادو خریدم بدون گارانتی، چقدر ضایع میشه اگه از کار بیفته