ابزار و مهارت های لازم برای انجام پروژه دورکاری

0

فریلنسر شدن مانند هر شغل دیگری ابزار و پیش نیاز خاص خود را می طلبد. زمانی که کارفرما جهت استخدام کار پروژه ای سراغ شما می آید. داشتن مهارت انجام کار به تنهایی برای انجام پروژه دورکاری کفایت نمی کند. ابزار مورد نیاز فریلنسر ها شامل سخت افزار، نرم افزار، مهارت انجام کار، روابط عمومی می شود.

افراد دورکار بدون داشتن هر کدام از این موارد نمی توانند در حیطه شغلی خود موفق شوند. نرم افزار های انجام هر کار مخصوص اند اما برخی از نرم افزار های کاربردی وجود دارند که لازم است همه فریلنسر ها آنها را داشته باشند تا بهتر بتوانند با مشتری در تعامل باشند و پروژه دورکاری را مدیریت کنند.

نرم افزار های مورد نیاز یافتن و مدیریت پروژه دورکاری

Tagov
Tagov یک نرم افزار خلاقانه برای گفتگوی زنده است که به فریلنسر این امکان را می دهد که به صورت مستقیم از طریق مرورگر خود تماس های صوتی و تصویری برقرار نماید. این ابزار با فراهم کردن قابلیت استفاده مشترک از مرورگر و به اشتراک گذاری صفحه بین دستگاه های راه دور، همکاری زنده در پروژه ها را امکان پذیر می کند. این کار به صورت بدون درنگ انجام شده و نیازی به نصب هیچ گونه نرم افزار اضافه ای ندارد. Tagov با بهره گیری از این قابلیت های خلاقانه و امکان برقراری تماس تصویری امن، به فریلنسرها کمک می کند در مواقع لزوم راه های پشتیبانی گسترده ای برای مشتریان خود فراهم کنند.

Trello
گاهی ممکن است یک فریلنسر نیاز داشته باشد تا به صورت مشترک با افراد دیگری بر روی پروژه ها کار کند. به این منظور بسیار مهم است که بتواند با دیگران ارتباط برقرار کرده و پایگاه داده ی مشترکی از فایل های مهم ایجاد نماید. Trello یک ابزار مدیریت پروژه ی بسیار متمرکز است، که می تواند هم به تیم های بزرگ و هم به فریلنسرها در مدیریت، زمان بندی و به روزرسانی پروژه های مختلف بر اساس موعد تحویل آن ها کمک کند.

ابزار لازم برای انجام پروژه دورکاری

ابزار لازم برای انجام پروژه دورکاری

Cushion
Cushion یک ابزار نوآورانه است که به فریلنسرها کمک می کند تا برنامه کاری غیرقابل پیش بینی و درآمد غیرقابل اعتماد خود را پیش بینی کنند. Cushion یک ابزار رصد کننده و آگاهی رسان است که با استفاده از تحلیل الگوها و برنامه کاری فریلنسرها، تلاش ها و درآمد آن ها را قابل پیش بینی می کند. سپس اقداماتی را جهت بهبود کارایی به آن ها پیشنهاد می کند.

Bidsketch
دورکاری، به یافتن مشتریان مناسب و ارائه ی پروپوزال های شفاف به آن ها وابسته است. ارائه ی پروپوزال بخش مهمی از فرآیند دورکاری است. Bidsketch به شما کمک می کند تا در چند دقیقه به صورت خودکار یک پروپوزال تهیه نمایید. Bidsketch، مخزن بزرگی از قالب های پروپوزال نویسی دارد که می توان آن ها را سفارشی نمود. این ابزار به فریلنسر کمک می کند تا پیگیری کند که آیا مشتری پروپوزال او را مشاهده کرده است یا خیر و چه زمانی را صرف مطالعه ی آن کرده است. این ابزار هم چنین امکان امضای فوری قرارداد را بدون نیاز به ارسال و پذیرش های بیهوده، فراهم می آورد.

Rescue time
زمانی که صحبت از دورکاری به میان می آید، زمان همان پول است! به همین دلیل فریلنسرها باید زمان هایی را که روی هر پروژه صرف می کنند به خوبی مدیریت کنند. Rescue time با ضبط مدت زمانی که در حین کار صرف خودکار یا سایر فعالیت ها می شود به فریلنسرها کمک می کند. این ابزار هم چنین گزارش هایی همراه با جزئیات در مورد مدت زمان بازدید از هر وب سایت ارائه می کند که امکان مدیریت زمان را در طول روز فراهم می آورد.

Sighted
این ابزار امکان پیگیری صورت حساب ها و هزینه ها را از طریق یک پورتال تحت وب فراهم می آورد. Sighted امکان یکپارچه سازی با گزینه های پرداخت را داراست، گزارش های سود و زیان را ارائه می کند و به راحتی قابل تنظیم است. این نرم افزار امکان تولید صورت حساب های حرفه ای جهت ارسال به مشتریان را دارا هست.

Streak
یکی دیگر از جنبه های مهم در دورکاری، توانایی مدیریت ارتباط با مشتری است. Streak ابزاری ست که می تواند مستقیماً از Gmail شما به منظور پیگیری ارتباطات، مدیریت انتظارات مشتری، و مدیریت اطلاعات پروژه مورداستفاده قرار گیرد. این ابزار امکان شخصی سازی به منظور هماهنگی با کسب وکار و نیازمندی های شما را فراهم می آورد.

Evernote
Evernote می تواند در سازمان دهی اطلاعات، به اشتراک گذاری دانش و ضبط داده های ضروری کمک کند. این ابزار به شما اجازه می دهد تا به هنگام داشتن ایده جدید، در مورد آن تحقیق کنید و بتوانید آن را تائید یا رد نمایید. Evernote به شکل برنامه کاربردی موبایل در دسترس است. هم چنین این امکان را برای فریلنسر فراهم می کند که در هرلحظه و با هر وسیله ای یادداشت بردارد و همه ی این یادداشت ها را هم زمان در جایی داشته باشد.

کجا و چطور پروژه دورکاری پیدا کنیم؟

کسب درآمد از طریق دورکاری

کسب درآمد از طریق دورکاری

اولین سوالی که ذهن فریلنسرهای تازه کار را درگیر می کند این است که کجا و چطور پروژه دورکاری پیدا کنیم؟ در واقع این مهمترین بخش ماجرا است چراکه یافتن مشتری و جلب اعتماد آن و درنهایت توافق برر سر قیمت نیم از ماجرا را تشکیل می دهند.

خوشبختانه در کشور ما نیز مانند سایر کشورها وب سایت هایی برای سفارش و دریافت پروژه دورکاری وجود دارند. در این وبگاه ها کارفرما ها می توانند پروژه خودشان را به اشتراک بگذارند و از طرفی فریلنسر ها نیز می توانند برای پروژه های مختلف قیمت پیشنهاد دهند و در نهایت یک نفر یا یک تیم برای انجام پروژه از سوی کارفرما انتخاب می شود. وب سایت پونیشا یکی از همین سایت های تعاملی بین کارفرما و دورکار است.

قیمت و تخمین قیمت پروژه دورکاری

پس از آنکه همه ابزار لازم برای دورکاری را فراهم کردید حالا نوبت آن است تا برآوردی از قیمت پروژه دورکاری به مشتری بدهید. فراموش نکنید تخمین قیمت باید با توجه به درجه سختی کار، زمان انجام کار و بسیاری مسائل دیگر در نظر گرفته شود.

تخمین قیمت قبل از انجام کار و بستن قرار داد انجام می شود و قابل تغییر است چرا که در نهایت امکان دارد مواردی در حین انجام کار کم و زیاد شوند یا آنکه مشتری اهل چانه زنی باشد. اما داشتن یک تخمین نزدیک به واقعیت ذهن مشتری را برای پرداخت آسانتر وجه نهایی آماده می کند.

برای برآورد قیمت یا تخمین قیمت، پروژه را به موارد کوچکتر تقسیم بندی کنید تا بتوان هر بخش پروژه را بصورت مجزا ببینید. این نه تنها برای مشتری خوب است که بداند مثلا طراحی لوگو چقدر برایش هزینه دارد، بلکه برای شما هم خوب است زیرا باعث می شود تمام مراحل انجام کار را بررسی کنید. در انتهای پروژه خوب است تخمین قیمت را با زمانی که برای انجام کار صرف شده و نسبت به قیمت نهایی بررسی کنید.

اپلیکیشن هایی وجود دارد که به شما کمک می کنند زمان مصرفی برای انجام یک پروژه را ذخیره کنید. شما می توانید از این برنامه ها کمک بگیرید. برای مثال تسکولو را امتحان کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند