آیا کشور با کمبود بنزین مواجه است؟

1

با توجه به کمبود برخی کالاها در این روزها که با آن روبرو می شویم که در واقع هم کمبود روی آن ها نداریم و موجی از احتکار و گران فروشی موجب کم به نظر رسیدن این کالاها شده است، نگرانی عمومی مردم از احتمال کمبود بنزین در کشور نیز به وجود آمده است.

بنا به گزارشی که خبرگزاری ایسنا از صحبت های وزیر نفت، بیژن زنگنه در جلسه ی هیات دولت به خبرنگاران گفته است: ما در کشور مشکل کمبود بنزین نداریم اما ممکن است بنزین سوپر در یک جایگاهی کم باشد.

وی در پاسخ به سوالاتی که در خصوص توافق ایران با کشور آذربایجان در مورد میدان های نفتی الوند و البرز صورت گرفته، این طور اظهار داشت که: حرف‌های بی ربط و بی خودی در این زمینه می‌زنند که پایه واقعی ندارد. در این شرایط هر کسی در این زمینه صحبتی می‌کند. توافق ما با آذربایجان مربوط به اواخر سال قبل و اوایل امسال بود و قرار شده است بر مبنای 50 – 50 از این میادین بهره برداری شود.

همین طور وی با اشاره به نرخ گاز ارائه شده به شرکت های پتروشیمی توضیح داد: نرخ گاز صادراتی کشور 20 سنت است ولی قیمتی که به پتروشیمی‌ها داده می‌شود منطقی  است و به قیمت صادرات نیست. نرخ تسهیل ارز پتروشیمی‌ها هم نرخ رسمی است و آنها کالاهای خود را با نرخ رسمی عرضه می‌کنند آنچه در بورس رخ می‌دهد ربطی به پتروشیمی نداشته بلکه مربوط به تنظیم بازار است که باید برای آن تصمیم گرفته شود از نظر ما در حق مصرف کننده‌ی نهایی اجحاف می‌شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه