آیا سقوط بیت کوین در راه است؟

0

بیت کوین، این ارز دیجیتالی که مدتیست شهرت زیادی پیدا کرده است، تب و تاب عجیبی در سراسر جهان ایجاد کرده است. اما بنا بر تازه ترین اخبار منتشر شده، ساکسوبانک پیش‌بینی کرد مسکو و پکن می‌خواهند بیت‌کوین را ممنوع کنند که در نهایت این امر سبب سقوط بیت کوین در سال آینده خواهد شد. ؛ این بانک به پیش‌بینی‌های غافلگیر کننده خود در ماه دسامبر معروف است.

آیا سقوط بیت کوین در راه است؟

آیا سقوط بیت کوین در راه است؟

سقوط بیت کوین به دست روسیه و چین

ساکسوبانک پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۱۸ قیمت بیت‌کوین تا ۶۰ هزار دلار اوج می‌گیرد و سرمایه بازار آن از ۱ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت. این بانک هم چنین پیش بینی کردن که سپس روسیه و چین به یکدیگری می پیوندند تا به بیت کوین حمله کنند.
پیش بینی شده است که این بازار ارز دیجیتال در اگثر اوقات در سال 2018 روزهای اوجی را سپری خواهد کرد، اما روسیه و چین سقوط آن را برنامه ریزی می کنند.

طبق اعلام ساکسوبانک، پس از چنین اتفاقی قیمت بیت‌کوین تا سال ۲۰۱۹ تا ۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. در پایان ۲۰۱۶ این بانک پیش‌بینی درستی در مورد اوج گرفتن بیت‌کوین کرده بود. این بانک پیش‌بینی کرده بود که قیمت ارز دیجیتال که در سال گذشته ۷۰۰ دلار بود سه برابر شود. هرچند ساکسوبانک نتوانست بزرگی جنون بیت‌کوین را پیش‌بینی کند که باعث شد قیمت آن ۱۹۰۰ درصد افزایش یابد و به رکورد ۱۹ هزار دلار برسد.
چین با ممنوع کردن ارائه سکه مجازی تجارت بیت‌کوین را به شدت محدود کرده است، قانون‌گذاران چینی، در ماه سپتامبر، پس از این‌که پکن به استفاده از تجارت ارز دیجیتال برای خروج پول از این کشور مشکوک شد، تبادلات بیت‌کوین را ممنوع کردند.
جالب است بدانید که در روسیه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال هیچ مقرراتی ندارد. دولت روسیه از رییس‌جمهور این کشور، ولادیمیر پوتین، دستور دارد که تا جولای سال آینده مقررات ارز دیجیتال را اعلام کند. وزارت مالی روسیه اصرار دارد که ایجاد بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال باید غیرقانونی شود چرا که ساختار آن‌ها مشابه ساختارهای هرمی است، که در روسیه غیر قانونی هستند.
نظر شما راجعه به این ارز دیجیتالی چیست؟ آیا آینده ی آن روشن است؟

اشتراک:

نظرات بسته اند