آیا این هواپیمای گم شده سفر در زمان را به اثبات می کند؟

1

سالهاست نظریه سفر در زمان از سوی دانشمندان و ایده پردازان مطرح شده و برخی نیز با جدیت آنرا دنبال می کنند. اما از نظر اکثر مردم چنین چیزی امکان پذیر نیست. کسانی که معتقدند سفر در زمان امکان پذیر نیست بد نیست ماجرای هواپیمای گم شده آمریکایی که پس از 37 سال بر زمین نشست را بخوانند.

روز ۲۱ می ۱۹۹۲، در کاراکاس ونزوئلا هواپیمای عجیبی فرود آمد که متعلق به پرواز ۹۱۴ پن امریکا بود. همه از این قضیه متعجب بودند زیرا زمان پرواز این هواپیما را فهمیدند. این هواپیما از شرکت هواپیمایی پان امریکن ورلد ایرویز (Pan America) روز ۲۲ ژوئیه ۱۹۵۵ یعنی حدودا ۳۷ سال پیش پرواز کرده بود. در آن زمان در میانه راه این هواپیما گم شد و از خود هیچ اثری به جای نگذاشت تا جایی که دیگر افرادی که به دنبال آن بودند، از پیدا کردن آن نا امید شدند.

خوان دلا کورته (Juan de la Corte) شاهد این ماجرای معجزه آسا بوده و ارتباطات تلفنی که بین خلبان و کارمندان رخ داده، ثبت شده است. او این حادثه را اینگونه روایت می کند که چیزی ناگهانی و غیر معمول در نگاه وی نمایان می شود. او گفت که هواپیمایی که فرود آمد بسیار کهنه و قدیمی بود به قدری که او نمی توانسته هواپیما را در رادار تشخیص داده و پیدا کند و همچنین این هواپیما اختراعی بوده که سالیان سال قبل ساخته شده است.

هواپیمای گمشده

هواپیمای گمشده

زمانی که کورته از کاپیتان در مورد جزییات پرواز پرسید، او اقرار کرد که از صدای وحشت زده خلبان متوجه شده که چیزی درست نیست. خلبان گفت که این هواپیمای چارتر پرواز ۹۱۴ است که ۴ کادر پرواز و ۵۷ مسافر دارد و قرار بوده که از میامی به نیویورک برود! این لحظه ای بود که همه در اتاق کنترل برج مراقبت متعجب و شوکه شدند.

سپس دلا کورته از خلبان پرسید که آیا گم شده است؟ زیرا مقصدی که او قرار بوده به آن برسد، دست کم ۱۸۰۰ کیلومتر تا اینجا که فرود آمده، فاصله داشت و او همچنین گفت که اینجا کاراکاس ونزوئلا در آمریکای جنوبی است اما به هر حال او بدون هیچگونه اجازه ای، به خلبان گفت که می تواند در باند فرودگاه به زمین بنشیند.

بعد از آن، پس از زمانی که همه شلوغی ها خوابید، کادر پرواز و مسافران چنان به فضای متعجب آور اطرافشان نگاه می کردند که انگار از خوابی عمیق فرود آمده اند. سپس خلبان از مسئولین برج مراقبت پرسید که کجا هستند و چه اتفاقی افتاده است؟ مسئولین نیز به او گفتند که هواپیمای شما باید در ساعت ۹:۵۵ دقیقه در میامی فرود می آمده اما اینجا کاراکاس ونزوئلا است و البته ۳۷ سال نیز از زمان پرواز شده گذشته است؛ امروز ۲۱ می ۱۹۹۱ است.

ماجرای سفر در زمان هواپیما

خلبان بعد از اینکه همه این صحبت ها را شنید به طرز عجیبی شوکه شد و با خودش گفت: «خدای من! خدای من!». خوان دلا کورته تمام تلاشش را به کار گرفت تا بتواند کمی خلبان را آرام کند و از بقیه کارمندان خواست تا کمک کنند که برای مسافران و خدمه پرواز، محلی برای استراحت پیدا کنند.

زمانی که کارت شناسایی مسافران بازرسی شد، متوجه شدند که این ها دقیقا همان افرادی هستند که در پرواز ۱۹۵۵ بوده و سوار آن شدند. اما چیزی که همه را بیش از پیش متعجب کرد این بود که در طی این ۳۷ سال، هیچ آثاری از تغییر سنی در آن ها دیده نمی شد. انگار که آن ها دقیقه همان سنی را داشتند که در سال ۱۹۵۵ بودند، همان عکس، همان چهره، همان سن!

وقتی کارکنان برج مراقب می خواستند که به مسافران نزدیک شوند، خلبان از اینکار جلوگیری کرد و نگذاشت که کسی پیش آن ها برود. خلبان گفت: «ما دوباره داریم می رویم!». در این لحظه، کارکنان برج مراقبت چهره های وحشت زده مسافران را می توانستند از پنجره هواپیما ببینند. خلبان پس از آن تقویمی از سال ۱۹۵۵ را به زمین انداخت، سوار هواپیما شده، پرواز کرد و دیگر هرگز برنگشت. اتفاقی که نباید افتاد!

اشتراک:

۱ دیدگاه