آماده باش کامل آتش نشانی برای چهارشنبه سوری امسال

0

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی از آماده باش کامل کل پایگاه های آتش نشانی برای چهارشنبه سوری امسال خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در این روزعلاوه بر آماده باش کامل ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مستقر در سطح شهر تهران، آتش نشانان در ۱۰۲۸ نقطه مختلف شهر که با توجه به تجربیات سال‌های گذشته شناسایی شده‌اند، مانند میادین، چهارراهها، معابر و حتی حاشیه بزرگراهها مستقر خواهند شد. حضور این آتش نشانان همراه با ۲۳۴ دستگاه خودروی سنگین، ۲۳۲ دستگاه خودروی سبک و ۱۰۹ دستگاه موتورسیکلت خواهد بود.

آماده باش آتش نشانی

آماده باش آتش نشانی

وی اضافه کرد: در نقاطی که امکان حضور خودرو وجود ندارد آتش نشانان با ۴۵۳ تیم به صورت نیروهای پیاده در قالب تیم‌های دو یا سه نفره و با استفاده از تجهیزات و خاموش کننده در محل‌های مشخص شده مستقر می شوند و وضعیت ایمنی محدوده مورد نظر را رصد می‌کنند. این  استقرار از ساعت سه تا چهار بعد از ظهر روز سه شنبه آغار می‌شود و تا زمانی که آن منطقه به آرامش برسد ادامه خواهد داشت.

جلال ملکی تاکید کرد: ۲۷۳۱ آتش نشان به همراه خودروهای یاد شده در نقاط مختلف شهر تهران مستقر می‌شوند که  ۹۹۸ نفر از این تعداد در قالب تیم‌های پیاده و جزو نیروهای غیر شیفت هستند.

وی با اشاره به کاهش زمان رسیدن به محل در صورت وقوع حادثه توضیح داد: در سال های قبل زمان رسیدن به محل حادثه در مقایسه با روزهای عادی سال فرق چندانی نداشت. البته بار دیگر از مردم تقاضا داریم که مسیر و راه را به سرعت برای عبور خودروهای آتش نشانی باز کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در نهایت به مردم هشدار داده و توصیه کرد: از ریختن مایعات قابل اشتعال روی آتش و روشن کردن آتش های خیلی بزرگ خودداری کنند زیرا می تواند موجب حریق درختان مجاور، کابل های برق و بالکن های منازل شود.

منبع: ایسنا

اشتراک:

نظرات بسته اند