آلمان و فرانسه هم به فهرست تحریم کنندگان بیت کوین اضافه شدند

0

آنچه در خصوص وضعیت بیت کوین در ایران و سایر کشورهای دنیا می توان گفت به رسمیت نشناختن آن از سوی دولتها و بانکهای مرکزی است. علاوه بر قبول نداشتن این نوع ارزهای مجازی، هر روزه دولتها و مقامات کشورها، تحریمها و محدودیتهای جدیدی را علیه ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین وضع می کنند.

در میان کشورهایی که علیه بیت کوین جبهه گرفته اند باید به آلمان و فرانسه اشاره کرد که اخیرا به جمع کشورهایی پیوسته اند که قصد دارند بیت کوین را تحریم کرده یا محدودیتهای شدیدی علیه آن اعمال کنند. در این خصوص وزرای امور اقتصادی آلمان و فرانسه اظهار نظر کرده و گفته اند، ارزهای دیجیتال می توانند ریسک قابل توجهی را برای سرمایه گذاران به وجود آورده و ثبات مالی و اقتصادی بلند مدت را در تهدید کنند.

بیت کوین

بیت کوین

به گزارش سی اس وب به نقل از تابناک، وزرای امور مالی آلمان و فرانسه به همراه روسای بانک مرکزی این دو کشور طی نامه ای به وزیران مالی گروه اقتصادی جی ۲۰ ، اعلام کرده اند که ارزهای مجازی خصوصا بیت کوین تاثیرات بسیار محدودی در ایجاد ثبات در وضعیت مالی دنیا دارند.

آنها افزوده اند با توجه به روند رو به رشد ارزش گذاری بر روی هر واحد از ارزهای مجازی و ظهور شکلهای جدید از ابزارهای مالی که بر اساس این ارزها ایجاد می شوند باید به دقت آنها را تحت نظر داشته باشیم. همچنین، آنها از اینکه ارزهای مجازی ”ارز” خوانده می شود انتقاد کرده و گفته اند تا زمانی که مشخص نشود ماهیت هر واحد از آنها چیست تنها به گمانه زنی ها افزوده می شود.

وزرای امور اقتصادی آلمان و فرانسه در ادامه بیان کرده اند که افزایش تعداد سرمایه گذارانی که با بازار پرنوسان ارزهای مجازی سر و کار دارند باعث خواهد شد که آنها وارد فضایی مخاطره آمیز شوند در حالی که اطلاعات آنها در مورد میزان ریسک موجود در بازار کافی نیست.

این صحبتها در حالی بیان شده است که اخیرا ”بانک تسویه حسابهای بین المللی”، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اوراق بهادار و قراردادهای آتی هنگ کنگ اخیرا هشدارهای مشابهی را در خصوص ارزهای مجازی داده اند. به گفته ی ایو مرش یکی از اعضای هیات مدیره ی بانک مرکزی اروپا ارزهای مجازی پول نیستند و در آینده هم نخواهند بود. وی از تمام بانکهای مرکزی خواسته تا از سو استفاده ی ارزهای مجازی از نهادها و تبدیل شدن آن به نوعی خطر برای ثبات مالی در جهان جلوگیری کنند.

در آخر باید گفت وضعیت بیت کوین در ایران هم مانند اکثر کشورهای دنیا کاملا مشخص است و بانک مرکزی ایران این ارز دیجیتالی و نمونه های دیگر آنرا به هیچ وجه به رسمیت نمی شناسد.

اشتراک:

نظرات بسته اند