آشنایی با انواع کافه ها و معماری آنها

0

معماری داخلی کافی شاپ معرف نوع و کاربرد آن است. کافه ای که در آن رنگ های تیره و قهوه ای بیشتر دیده می شوند به نوعی نماینده قهوه خانه است اما رنگ های روشنتر نشان از نوشیدنی های دیگر خصوصا تابستانی دارد. به طور کلی معماری هر فضا معرف خدماتی است که در آنجا ارائه می گردد.

کافه بیرون بر

کافه های بیرون بر فضای محدودی دارند و مشتری با سفارش دادن غذا یا نوشیدنی در صف ایستاده و پس از دریافت سفارشش می تواند آنرا با خود ببرد خانه یا در طول مسیر نوشیدنی اش را میل کند. درست مثل فست فود های زنجیره ای بیرون بر. در کافه بیرون بر معمولا جا برای نشستن خیلی کم است و بیشتر مشتری ها باید سفارش خود را با خود ببرند. رنگ و اجناس این نوع کافه ها به طور متعهدانه ای از لوگوی این کافه ها پیروی میکنند. هر آنچه را که گرافیست ها طراحی می کنند در طراحی داخلی نیز استفاده می شود.

کافه پاتوق

کافه های پاتوق تا حدودی هزینه بیشتری در یافت می کنند البته به همان میزان هم آسایش و راحتی برای مشتری فراهم می کنند. جای نشستن بزرگ و راحت، فضای دنج و پایبندی به اصول خود از شاخصه های کافه پاتوق است. نسل جوان بیشتر اینگونه اماکن را انتخاب می کند.

آشنایی با معماری انواع کافه ها

آشنایی با معماری انواع کافه ها

کافه های تجاری

اینگونه کافه ها در طراحی خاص هستند و معمولا یک تم خاص را انتخاب می کنند. گاهی یک کافه تجاری میتواند یک تم کاملا مدرن یا سنتی داشته باشد. هدف از برپایی چنین کافه ای ایجاد یک فضای ایمن برای ملاقات های دوستانه یا کاری است!

کافه های با سبک قدیمی

چیزی که در کشور ما به وفور یافت می شود کافه به سبک قدیمی یا سنتی است. در این کافه ها مدرنیته جایی ندارد و همه چیز سنتی است و بسیار هم صمیمی هستند. رنگ های گرم بیشتر در اینگونه کافه ها به چشم می خورد. دیوارهای آجری بدون پوشش، کتابخانه کوچک و تخت یا میز و نیمکت به جای صندلی در این کافه ها دیده می شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند