پلاگین در طراحی سایت وردپرسی چیست؟

1

اگر صاحب کسب و کاری تازه شده اید برای اینکه در راستای فناوریهای روز پیش رفته باشید و سریعتر به موفقیت برسید باید یک سایت اینترنتی برای کسب و کار خود راه بیندازید. از این روی در  اولین اقدام باید با استخدام طراحی سایت پایه های یک وب سایت خوب و کاربردی را بریزد.

در این مرحله ی حساس چون کسب و کار شما نو است باید تا رسیدن به سود در هزینه ها صرفه جویی کنید. شما باید برای طراحی سایت شرکت خود به سراغ یک فریلنسر طراح سایت وردپرسی بروید تا هزینه ی طراحی سایت شما کمتر از  حد انتظار بشود. چرا که هزینه ی کد نویسی سایت از پایه بسیار بالا بوده و تنها باعث اتلاف پول و وقت شما می شود.

اما یک طراح سایت وردپرسی خوب باید به گونه ای سایت را طراحی کند که هیچ تفاوتی با سایتهایی که از ابتداد کدنویسی شده اند نداشته باشد. این مهم با انتخاب درست پلاگینها صورت می گیرد.

پلاگین در طراحی سایت وردپرسی

پلاگین در طراحی سایت وردپرسی

پلاگین در طراحی سایت وردپرسی چیست؟

در تعریف پلاگین باید گفت هر برنامه ی کامپیوتری که طراحی و ارائه می شود جامع و کامل نیست و برای اینکه حرفه ای تر بشود نیاز به برنامه های جانبی دارد که باید به آن اضافه بشوند. اگر با برنامه ی گرافیکی فوتو شاپ آشنایی داشته باشید حتما با این افزونه ها سروکار داشته اید.

در این میان سی ام اس وردپرس هم مانند سایر برنامه های کامپیوتری دارای افزونه یا پلاگین Plugin” است تا امکانات جانبی و مکمل دیگری را به برنامه ی اصلی اضافه کند. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس پلاگینها یا افزونه ها، امکانات بیشتری را به این CMS محبوب اضافه می کنند تا کارآیی آن افزایش یابد. به عبارتی افزونه ها قابلیت گسترش یا اضافه کردن ویژگیهای جدید را به یک وب سایت برای طراح فراهم می کنند که طراح سایت وردپرس خوب کسی است که بتواند از پلاگینها در طراحی سایت به نحو احسن بهره ببرد.

یک مثال ساده از پلاگینها، پلاگین فروشگاه ساز است که اگر در سایتهای پلاگین سرچ کنید با انبوه پلاگینهای فروشگاه ساز روبه رو می شوید. شخص با اضافه کردن این پلاگین می تواند بدون اینکه کار سختی مانند کدنویسی انجام بدهد، یک سایت فروشگاهی خوب را طراحی و ارائه بکند. یا پلاگین فرم ساز که می توان توسط آن انواع فرمهای نظر سنجی یا آزمونهای آنلاین را ایجاد کرد. همچنین پلاگینهای فونت می توانند فونت نوشته های سایت را در راستای زیباتر شدن سایت تغییر بدهند.
اما پلاگینها را افرادی می نویسند که به برنامه نویسی  PHP و MySQL  مسلط هستند. این افراد به طور هوشمندانه ای خلاهای موجود در طراحی سایت وردپرسی را کشف می کنند و سعی می کنند با نوشتن یک پلاگین آنرا برطرف کنند. توسعه دهنده ی پلاگین بنا به اختیار، آنرا در سایتهای مرتبط به صورت رایگان یا پولی در اختیار کاربران قرار می دهد تا آنها به راحتی آنرا دانلود کرده و در سایت خود به کار ببرند.
منبع پلاگینهای رایگان خود سایت وردپرس است که از آنجا می توانید پلاگینهای بسیار مفیدی را به صورت رایگان دانلود کنید. اما اگر نیاز شما فراتر از آنها بود باید از سایتهای معتبر نظیر کد کنیون اقدام به دریافت پولی یا رایگان پلاگین کنید.
در نهایت باید گفت وقتی یک طراح سایت وردپرسی حرفه ای می شود که به تمامی پلاگینها اشراف داشته باشد و بتواند متناسب نیاز سایت مناسب ترین آنها را انتخاب و در سایت خود استفاده بکند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. رامین شاد در

    مرسی از مطلب مفیدتون. مطالب طراحی سایتتون ادم رو تشویق میکنه بره طراحی سایت یاد بگیره بازم مرسی