چگونه اطلاعات آیفون به سرقت رفته را از راه دور پاک کنیم؟

1

استفاده از گوشی آیفون گرچه به دلیل تحریمها برای کاربران ایرانی کمی سخت است، اما این برند گوشی آنقدر مزیت دارد که می توان سختیهای مربوط به ساخت اپل آیدی را نادیده گرفت. شما می توانید با دنبال کردن مرحله به مرحله آموزش ساخت اپل آیدی سختیهای مربوط به این قسمت آیفون را پشت سر بگذارید.
اما یکی از قابلیتهای کاربردی دستگاههای شرکت اپل، پاک کردن اطلاعات دستگاه از راه دور است. این قابلیت مفید وقتی کارایی دارد که دستگاه شما دزدیده شود. در این صورت شما بدون نگرانی از اینکه اطلاعات دستگاهتان به دست سارقین بیفتد می توانید کل اطلاعات را پاک کنید.

پاک کردن اطلاعات آیفون از راه دور

پاک کردن اطلاعات آیفون از راه دور

در ادامه با ما همراه شوید تا روش پاک کردن اطلاعات آیفون و آیپد از راه دور را به شما آموزش دهیم:

هر کاربری که صاحب محصولات اپل می شود باید پس از ساخت اپل آیدی برخی برنامه های مهم و کاربردی را در دستگاه خود نصب و فعال کند. یکی از این برنامه های مهم برنامه ی Find my iPhone  است.
پس از خرید دستگاه آیفون و آیپد در اولین قدم از  app store برنامه ی مذکور را نصب و در دستگاه خود فعال کنید. این برنامه به شما کمک می کند در زمان گم شدن یا سرقت دستگاه بتوانید آنرا از راه دور کنترل کنید.
حال برای پاک کردن اطلاعات دستگاه از راه دور باید از طریق مرورگر لپ تاپ یا کامپیوتر وارد سایت www.icloud.com شوید.
پس از آن اطلاعات اپل آیدی خود را وارد کرده و sign in شوید.
سپس آیکون Find My iPhone را انتخاب نمایید.
در مرحله ی بعد بر روی All Devices کلیک کنید. در این قسمت می توانید لیست تمام دستگاههایی که اپل ایدی تان در قسمت آیکلودش وارد شده است بینید. حال بر روی دستگاه مورد نظرتان کلیک کنید.
لازم به ذکر است در اینجا دستگاههای روشنی که به اینترنت متصل هستند نمایش داده می شوند. در غیر این صورت به صورت خاکستری نمایش داده می شوند.
اگر دستگاه مد نظرتان که به سرقت رفته یا گم شده است به شبکه ی اینترنت متصل نباشد، فرآیند حذف اطلاعات دستگاه آغاز نخواهد شد. این فرآیند به محض اتصال دستگاه به شبکه ی اینترنت به طور اتوماتیک انجام می‌شود.
حال در صفحه ی باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود را ببینید. همچنین با کلیک بر روی Lock می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کرده یا با کلیک بر روی Erase تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه