ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

0

بررسی ویژگی جدید ویندوز 10 به نام Task View

یک از جنبه های مهم که در ویندوز 10 بر روی آن تمرکز شده است ، هماهنگی بین تجربه های کاربر ( user experienced ) به هنگام کار کردن با دستگاه های مختلف می باشد و همچنین بر طرف کردن کمبودهای رابط کاربری ویندوز 8 که در سال 2013 عرضه شد ، مایکروسافت در ویندوز 10 بسیار سعی کرده است که هارمونی بسیار زیبایی در قسمت های مختلف User Interface خود در این سیستم عامل ارائه دهد.

نحوه استفاده از Task View در ویندوز 10

Task view این امکان را به شما می دهد که فضای های کاری چندگانه (multiple workspaces) داشته باشید و یا به اصطلاح خودمان ویندوز 10 چند دسکتاپه است!

ویندوز 10 ویژگی Task View

ویندوز 10 ویژگی Task View

نحوه استفاده از Task View در ویندوز 10

برای دسترسی به حالت Task View باید مطابق تصویر زیر نشانه گر ماوس را بر روی آیکن Task View برده (که در Taskbar و نزدیک آبکن ویندوز می باشد) و کلیک نمایید.

ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

به ویندوز 10 خوذ یک دسکتاپ جدید اضافه کنید!

وقتی که شما بر روی حالت Task View کلیک می کنید ، آیکن تمامی برنامه های باز خود را مانند شکل زیر مشاهده می کنید ، که در زیر آن یه نوار مشکی رنگ قابل مشاهده است ، که دکمه Adding a desktop و یا اضافه کردن دسکتاپ قابل مشاهده است.

ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

پس از کلیک کردن بر روی دکمه مورد نظر thumbnail دسکتاپ جدید خود را مشاهده خواهید کرد که در نوار مشکی کنار آیکن فعلی دسکتاب خود قرار می گیرد. تصویر زیر جزئیات را برای شما نمایش می دهد ، شما می توانید با محیط چند دسکتاپه خود و استفاده از background های متفاوت ، چیزی همانند ویژگی جدید تصاویر پس زمینه متحرک در آیفون 6 اس را تجربه کنید دیچیاتو این ویژگی را به خوبی توضیح داده است ، صرفا از لحاظ بصری، زیرا این ویژگی در ویندوز 10 تجربه بسیار لذت بخشی به شما می دهد ، به طور مثال می توانید ، نرم افزارهای خود را دسته بندی کرده و در دسکتاپ های مجزا قرار دهید!

ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

ویندوز 10 ویژگی جدید Task View

همانطور که قابل مشاهده است ، یک دکمه x بر روی آیکن دسکتاپ جدید شما قابل مشاهده است که با کلیک بر روی آن می توانید آن را حذف کنید.

امیدوارم از این ویژگی جدید در ویندوز 10 بهره کافی را ببرید و از محیط چند دسکتاپه خود لذت ببرید!

 

اشتراک:

نظرات بسته اند